Перейти до вмісту

Результативна співпраця освітян щодо організації та проведення VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні тренінгові технології для розвитку особистості: еко-тренінг» (м. Умань)

23-24 квітня 2024 року на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася VIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні тренінгові технології для розвитку особистості: еко-тренінг» співорганізатором якої виступила кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету. Завдяки плідній співпраці освітян, багато здобувачів та фахівців у сфері психології отримали гарну нагоду долучитися до обговорення актуальних проблем формування особистості засобами еко-тренінгу, а також поділитися досвідом надання психологічної допомоги постраждалим в російсько-українській війні.

З першою доповіддю (бінарним методом) на тему «Особливості використання тренінгових технологій для розвитку уявлень членів сімей комбатантів» виступили професоркафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету – доктор психологічних наук, професор Євген Потапчук та провідний науковий співробітник науково-організаційного відділу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького – доктор психологічних наук, професор Потапчук Наталія Дмитрівна. Доповідачі акцентували увагу слухачів на тому, що застосування тренінгових технологій для розвитку уявлень членів сімей комбатантів про важливі сімейні ролі сприяє формуванню у них: системи знань про сімейні ролі як моделі поведінки шлюбних партнерів для реалізації важливих сімейних функцій (когнітивний компонент); відповідального ставлення до сімейного життя та обов’язків у сім’ї (емоційно-оцінний компонент); ідентифікаційної поведінки в ролі сім’янина (шлюбного партнера, батька) (поведінковий компонент). Тренінг активізує міжособистісну комунікацію членів сім’ї, яка забезпечує ефективний обмін інформацією про типологію сімейних ролей та усвідомлення взаємних очікувань щодо розподілу сфер відповідальності. Моделювання життєвих ситуації, використання ігрових методик, вирішення сімейних проблем – все це передбачає підготовку членів сім’ї до активних дій  щодо сприяння поверненню рідної людині (комбатанта) до мирного життя.

Далі з доповіддю на тему «Застосування практик кінезіології в психологічній допомозі учасникам бойових дій» виступив Грилюк Сергій Михайлович, начальник науково-дослідної лабораторії соціально – гуманітарних проблем кафедри суспільних наук Національного університету оборони України, військовий психолог, кінезіолог.

Після доповідей було проведено різні майстер –класи на теми:

 «Робота психолога з особами з депресивними симптомами» – Мар’яна Горенко;

«Як говорити з дітьми та підлітками на «важкі» теми (про війну, хворобу та смерть)» – Svitlana Lukomska ;

«Психотехнології роботи з панічною атакою» – Оксана Шпортун;

«4-польова схема роботи з травмою дорослих» – Надія Левус;

«Практика самодопомоги психологу і клієнту в роботі з таємницями» – Галина Михальчишин;

«Робота з темою сексуальності в гештальт-терапії» – Олена Тодоровська.

«Використання метафоричних карт для ідентифікації та розвитку внутрішніх ресурсів» – Юлия Федоренко;

Учасники конференції отримали багато цікавої та корисної інформації, що сприяє: підготовці фахівців, здатних розв’язувати складні освітні та професійні практичні задачі інноваційного характеру у галузі психології та підвищенню здатності здобувачів розв’язувати професійні завдання та комплексні проблеми інноваційного й дослідницького характеру теоретичної, прикладної та практичної психології.

Колектив кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету висловлює щиру вдячність кафедрі психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за плідну співпрацю.

Кафедра психології та педагогіки