Відкритий семінар «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти»

26 січня 2022 р. відбувся черговий Відкритий семінар «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти» за участю стейкхолдерів: роботодавців, експертів галузі, науково-педагогічних працівників, випускників, здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти у форматі он-лайн зустрічі.

В семінарі взяли участь:

Роботодавці: ректор ХІСТ Університету Україна, д. пед. н., професор Михайло Чайковський, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, д. пед. н., професор Інна Шоробура, завідувачка кафедри психології Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти», д. психол. наук, професор Людмила Матохнюк,

Експерт галузі: завідувач кафедри психології Національного університету «Одеська юридична академія», д. психол. н., професор Василь Лефтеров.

Випускники: Дар’я Карпова, Олена Петяк.

Здобувачі: Наталя Пилявець, Ольга Серга, Дарина Боярова, Антоніна Мельничук.

Науково-педагогічний склад кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету.

В рамках Відкритого семінару обговорювались такі питання:

– організація підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за освітньо-науковою програмою Психологія;

– сучасні вимоги до науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти;

– обговорення результатів анкетування здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «Оцінка змісту та якості підготовки за ОНП 053.

Так, ректор ХІСТ Відкритого Університету «Україна», д. пед. н., професор Михайло Чайковський звернув увагу на забезпечення у науково-педагогічній діяльності інклюзивної компетентності при підготовці здобувачів.

Завідувачка кафедри психології Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти», д. психол. наук, професор Людмила Матохнюк відмітила, що сильною стороною ОНП її спрямованість на здоров’язберігаючому напрямі як в освітній, так і в науковій складовій, а саме: наявність ОК «Теорія і практика збереження психічного здоров’я людини»; відображення науково-дослідної роботи «Стратегія і тактика самозбереження здоров’я» і медико-психологічного дослідження «Розвиток у студентської молоді мотивації до здоров’язбереження» в темах наукових досліджень аспірантів.

Завідувач кафедри психології Національного університету «Одеська юридична академія», д. психол. н., професор Василь Лефтеров запропонував в якості експериментального майданчика наукових розвідок аспірантів використовувати базу кафедри психології Національного університету «Одеська юридична академія» в рамках договору про співпрацю.

Гарант ОНП Психологія, завідувач кафедри психології та педагогіки, д. психол. н., професор Євген Потапчук ознайомив присутніх з результатами анкетування здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «Оцінка змісту та якості підготовки за ОНП 053 відмітив, що, в цілому, здобувачі задоволені навчанням за ОНП, зміст ОНП відповідає їх науковим інтересам.

Випускники Дар’я Карпова та Олена Петяк поділились своїм досвідом захисту наукових доробок на здобуття наукового ступеня доктора філософії з психології.

Інформація кафедри психології та педагогіки