Перейти до вмісту

Відкритий семінар «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю Психологія»

1 лютого 2024 року на кафедрі психології та педагогіки відбувся Відкритий семінар «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю Психологія» за участю стейкхолдерів.

В семінарі взяли участь:

Роботодавці:

  • проректорка з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка історичних наук, доцентка Ірина ВАШЕНЯК;
  • проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Олександр ГАЛУС;
  • Віце-президент Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, кандидат історичних наук, доцент Андрій МАТВЕЄВ;
  • директор Хмельницького інституту МАУП, кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України Леонід БІЛИЙ;
  • директорка Хмельницького економіко-правового коледжу ПрАТ «ВНЗ МАУП», кандидатка історичних наук, доцентка Валентина ПАРАНДІЙ;
  • завідувачка кафедри психології Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональної Академії управління персоналом», кандидат педагогічних наук, доцент Валентина ОЛІЙНИК

Випускниця Наталія ПИЛЯВЕЦЬ

Здобувачі: Назар ЛЕВИЦЬКИЙ, Ярослава ЛАВРЕНЮК

Науково-педагогічні працівники кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету.

З вітальним словом до учасників семінару звернулась Таїсія КОМАР, завідувачка кафедри психології та педагогіки, докторка психологічних наук, яка ознайомила з особливостями освітньо-наукової програми Психологія, запросила учасників семінару долучитися до обговорення шляхів удосконалення освітньо-наукової програми з метою покращення підготовки викладачів-психологів.

Євген ПОТАПЧУК, професор кафедри психології та педагогіки, доктор психологічних наук, Заслужений працівник освіти України, гарант ОНП Психологія, презентував складові програми, зазначив її унікальність; розповів про відповідність наукової діяльності аспірантів напрямам досліджень наукових керівників, зазначив можливості для проведення апробації наукових досліджень аспірантів.

Проректорка з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  кандидатка історичних наук, доцентка Ірина ВАШЕНЯК звернула увагу на формування практичних умінь фахівців, пов’язаних з тривогою, травмою, реальними втратами, збереженням ментального здоров’я; зазначила, що ОНП  Психологія задовольняє потреби області та запропонувала для апробації наукових досліджень здобувачів Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олександр ГАЛУС виступив з пропозицією організації спільних проєктів і досліджень.

Віце-президент Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, кандидат історичних наук, доцент Андрій МАТВЕЄВ підкреслив, що у формулюванні цілей та визначенні програмних результатів навчання враховано регіональний контекст, а зміст ОНП сприяє набуттю соціальних навичок у здобувачів та відповідає стандартам вищої освіти. Рекомендував розширити проблематику наукових досліджень з врахуванням реалій сучасного стану в Україні.

Директор Хмельницького інституту МАУП, кандидат педагогічних наук , доцент, відмінник освіти України Леонід БІЛИЙ зазначив свою готовність до співпраці та створення можливостей для проходження практики здобувачами.

Директорка Хмельницького економіко-правового коледжу ПрАТ «ВНЗ МАУП», кандидатка історичних наук, доцентка Валентина ПАРАНДІЙ зазначила актуальність ОНП Психологія, навчальні дисципліни, які спрямовані на забезпечення унікальності програми та педагогічної складової, зокрема наявність таких ОК, як: «Філософія освіти та науки», «Інноваційні технології в освітньо-науковій діяльності», «Методика викладання психологічних дисциплін у вищій школі», «Педагогічна практика». Запросила аспірантів до співпраці та до наукових проєктів.

Випускниця Наталія ПИЛЯВЕЦЬ поділилась своїм досвідом навчання в аспірантурі, розповіла про виклики, з якими стикнулась під час навчання (Ковід, онлайн-навчання, війна, акредитація); відмітила значення наявності наукових шкіл для вибору теми. Особливо підкреслила позитивну практику проведення гостьових лекцій, наявність навчальних матеріалів для підготовки, можливість публікації статей у фаховому журналі кафедри. Наталя подякувала викладачам та науковому керівнику за успішний захист дисертаційного дослідження та запропонувала включити до переліку освітніх компонентів «Методи математичної статистики».

Здобувач першого курсу Назар ЛЕВИЦЬКИЙ розповів про особливості навчання в ХНУ за ОНП Психологія, зазначив навчальні дисципліни, які найбільше стали йому в нагоді в процесі написання наукового дослідження, зауважив, що йому не вистачало очного навчання, тренінгових занять та  математичної статистики.

Аспірантка першого курсу Ярослава ЛАВРЕНЮК розкрила унікальність ОНП Психологія, подякувала викладачам та науковому керівнику за продуктивну співпрацю у написанні дисертаційного дослідження.

На завершення зустрічі Таїсія КОМАР подякувала Збройним силам України за можливість провести семінар у безпечних умовах, всім учасникам за продуктивну дискусію.

Інформація кафедри психології та педагогіки