Перейти до вмісту

Відкритий семінар «Професійний розвиток особистості сучасного фахівця в умовах освітнього простору» за участю стейкхолдерів.

2 квітня 2024 року на кафедрі психології та педагогіки відбувся Відкритий семінар «Професійний розвиток особистості сучасного фахівця в умовах освітнього простору» за участю стейкхолдерів.

В семінарі взяли участь:

Науково-педагогічні працівники кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету та студенти спеціальності 053 Психологія денної та заочної форми навчання.

Роботодавці:

  • Лікар-психолог, психотерапевт у методі КПТ та схема-терапії, засновник та директор клініки психічного та фізичного здоров’я MOROZ CLINIC Юрій МОРОЗ;
  • Фахівець мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства Олена КОРАБЛЬОВА;
  • Фахівець з управління проектами та програмами Хмельницького обласного відділення Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ, СНІД» Оксана ДРАЧ;
  • Голова правління громадської організації «Гендерна реабілітація та відновлення» Олена ДОРОГА;
  • Супервізор-психолог , кандидатка в психотерапію Людмила УСПЕНСЬКА;
  • Фахівець соціальної роботи Алла ЧУБАЙ;
  • Директорка медичного реабілітаційного центру «АПІС МЕЛІФІКА» Віліна КРИВІЦЬКА;
  • Спеціалісти комунальної установи «Молодіжний центр» Віка РЕХМАН та Лєна ПОВОЛОКІНА

З вітальним словом до учасників семінару звернувся доктор педагогічних наук, професор, декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Євген ПАВЛЮК, який привітав учасників семінару, побажав продуктивної співпраці щодо удосконалення змісту та підсилення якості підготовки фахівців за спеціальністю 053 Психологія.

Таїсія КОМАР, завідувачка кафедри психології та педагогіки, докторка психологічних наук, ознайомила з особливостями освітньо-наукової програми Психологія, запросила учасників семінару долучитися до обговорення шляхів удосконалення освітньо-наукової програми з метою покращення підготовки психологів.

Лікар-психолог, психотерапевт у методі КПТ та схема-терапії, засновник та директор клініки психічного та фізичного здоров’я MOROZ CLINIC Юрій МОРОЗ звернув увагу на формування практичних умінь фахівців, пов’язаних з тривогою, травмою, реальними втратами, збереженням ментального здоров’я; зазначив, що ОНП Психологія бажано доповнити когнітивно-поведінковою терапією, фокусованою терапією, схема-терапія. Особливу увагу надає наполегливості психологів.

Фахівець мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства Олена КОРАБЛЬОВА виступила з пропозицією організації спільних проєктів і досліджень, проведення спільних заходів на базі кафедри психології та педагогіки. Прикладом були спільні лекції з елементами тренінгу на тему: «Насилля у сучасному світі».

Фахівець з управління проектами та програмами Хмельницького обласного відділення Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ, СНІД» Оксана ДРАЧ підкреслила, що у формулюванні цілей та визначенні програмних результатів навчання враховано регіональний контекст, а зміст ОНП сприяє набуттю соціальних навичок у здобувачів та відповідає стандартам вищої освіти. Рекомендувала розширити  форми та методи роботи психологів з людьми, які живуть з ВІЛ, СНІД з врахуванням реалій сучасного стану в Україні.

Голова правління громадської організації «Гендерна реабілітація та відновлення» Олена ДОРОГА зазначила свою готовність до співпраці та створення можливостей для працевлаштування психологів, а також запропонувала спільний проект «Надання психологічної допомоги вразливим групам населення Хмельницької області».

Директорка медичного реабілітаційного центру «АПІС МЕЛІФІКА» Віліна КРИВІЦЬКА зазначила актуальність ОНП Психологія, запропонувала звернути увагу здобувачів на «Дитячу психіатрію» та «Психіатрію», «Нейропсихологію». Запросила студентів та викладачів до співпраці.

Спеціаліст комунальної установи «Молодіжний центр» Віка Рехман поділилась своїм досвідом роботи у Молодіжному центрі, розповіла про напрями роботи Молодіжного центру; запросила студентів до роботи у пластових гуртках, тренінгах по волонтерству, тренінгах по створенню громадських організацій, напрацюванні ідей для розвитку соціальних мереж. Запропонувала простір для проведення заходів та співпрацю з колективом викладачів та студентів.

На завершення зустрічі Таїсія КОМАР подякувала Збройним силам України за можливість провести семінар у безпечних умовах, всім учасникам за продуктивну дискусію та корисні рекомендації щодо ОНП Психологія.

Інформація кафедри психології та педагогіки