10-й Відкритий семінар «Особливості підготовки психологів: етапи, проблеми, перспективи»

Стало доброю традицією проводити кафедрою психології та педагогіки щорічного семінару за участю стейкхолдерів. Цього року така зустріч відбулася 31 жовтня і, вперше, онлайн.

Розпочала роботу семінару декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат філологічних наук Станіславова Людмила Леонідівна, яка привітала студентів, батьків, випускників, роботодавців, професорсько-викладацький склад кафедри психології та педагогіки, побажала плідної співпраці. Очільник факультету зазначила сильні сторони підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою Психологія, наголосила на унікальності підготовки майбутніх психологів в рамках практикоорієнтованого навчання, різноманітності закладів практичної підготовки, які співпрацюють із кафедрою, відзначила високий науковий та методичний рівень викладачів групи забезпечення спеціальності 053 Психологія.

Завідувач кафедри психології та педагогіки, доктор психологічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Потапчук Євген Михайлович акцентував увагу на нормативних компонентах ОПП Психологія та особливо наголосив на специфіці освітньої діяльності психолога у напряму роботи із сім’єю, зокрема, сімейного консультування. Доповідь науковця, практика, голови Української асоціації сімейних психологів Потапчука Є. М. стосувалася виявів стилів батьківського виховання юнацтва, а саме: студентства юнацького віку.

З презентацією освітньо-професійної програми Психологія виступила кандидат психологічних наук, доцент, гарант ОПП Психологія Кулешова Олена Віталіївна, яка ознайомила учасників семінару із особливостями підготовки майбутніх психологів. Кулешова О. В. професійно та аргументовано розкрила такі основні компоненти програми: її мету й унікальність, зміст нормативних освітніх компонентів та специфіку механізму вибору варіативних дисциплін, загальні й фахові компетентності та програмні результати навчання. Ознайомила студентів та присутніх з можливостями формування індивідуальної траєкторії навчання. Гарант презентувала бази практичної підготовки, які функціонують при кафедрі психології та педагогіки, де майбутні психологи мають можливість отримати професійні уміння та навички: Хмельницький психологічний центр, Навчально-наукова лабораторія медико-психологічних досліджень, Центр інноваційної педагогіки та психології, Лабораторія інклюзивної освіти.

Позитивним відгуком на виступ гаранта від усіх категорій стейкхолдерів є зацікавлене обговорення можливостей реалізації унікальності програми завдяки освітнім технологіям, формальної, неформальної, інформальної освіти студентів, функціонування систем Модульного середовища, Електронного університету, де відображені навчально-методичне забезпечення дисциплін, досягнення здобувачів.

Староста групи ПП-20-1 Полець Юлія висловила думку першокурсників щодо якості викладання дисциплін спеціальності 053 Психологія. Студентка відмітила організацію освітнього компонента ОПП Психологія «Соціально-психологічна практика» як необхідну та своєчасну форму проведення першого тижня навчання у закладі вищої освіти, метою якого є адаптація першокурсників та входження у професію майбутніх психологів.

Випускники бакалаврату спеціальності 053 Психологія надали студентам першого курсу цінні рекомендації: Балукова Анастасія щодо адаптації першокурсників до навчання у закладі вищої освіти під час карантину, Главацька Наталія щодо мотивації студентів до навчання. Михайлов Артем надав важливі поради першокурсникам щодо співпраці в діаді «студент-викладач» в умовах дистанційного навчання.