Майстер-клас професора Євгена Потапчука «Шлюбний потенціал як основа міжособистісної сумісності подружньої пари»

14 квітня 2021 р. завідувач кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, доктор психологічних наук, професор Євген Михайлович Потапчук провів 2-годинний майстер-клас на тему «Шлюбний потенціал як основа міжособистісної сумісності подружньої пари» на Міжнародному фестивалі психології «Мудрість поколінь» SAPIENTA GENERATIONES.

Організатором цього фестивалю виступив Київський національний торгівельно-економічний університет, керівництво якого запросило Євгена Михайловича поділитися на майстер-класі авторськими напрацюваннями. Крім нашого представника, спікерами на фестивалі виступили Ханс-Вольф Граф – засновник школи індивідуальної Трансистемної психології (ІТП) (м. Мюнхен, Німеччина) та Віктор Мозговий – віце-президент Міжнародної Академії Психодрами (ІАР), навчаючий тренер, психодраматерапевт.

Євген Михайлович змістовно та цікаво, з використанням музичного супроводу та яскравих слайдів, провів майстер-клас і розповів про складові шлюбного потенціалу, представивши слухачам психологічну методику «Діагностика шлюбного потенціалу особистості» (ДШПО). Авторську розробку професора Потапчука Є.М. дозволяє:

– усвідомити позитивні чи негативні риси та особливості, що здатні впливати шлюбне життя та, при необхідності, здійснити їхню психокорекцію;

– виявити відповідність взаємних очікувань шлюбних партнерів їх реальним моделям поведінки;

– з’ясувати рівень міжособистісної сумісності потенційних чи реальних шлюбних партнерів та майбутні перспективи їхнього подружнього союзу.

Задля вичерпної інформації потрібно сказати, що професором Потапчуком Є.М. майже щорічно видаються довідники сімейного психолога. У 2020 році ним було видано «Психологічну діагностику шлюбного потенціалу та міжособистісної сумісності з партнером»

Варто зазначити, що викладачі кафедри психології Руденок А.І., Карпова Д.Є., Петяк О.В., Ігумнова О.Б., також були активними учасниками майстер-класу.

Проведення майстер-класу сприяло усвідомленню слухачами суті шлюбного потенціалу, отриманню практичних навичок його психологічної діагностики та визначення рівня міжособистісної сумісності партнерів.

Отже маємо надію, що результати досліджень представників нашої наукової школи «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя» будуть посилювати і розширювати можливості сімейної психології щодо запобігання сімейних конфліктів та підтримання гармонійних сімейних стосунків.

Запрошення наших фахівців на такі масштабні, авторитетні заходи є свідченням того, що психологічні дослідження викладачів Хмельницького національного університету послідовно завойовують визнання серед науково-психологічної спільноти України.

Кафедра психології та педагогіки