7 грудня 2021 року на базі Навчально-наукової лабораторії медико-психологічних досліджень кафедри психології та педагогіки було організоване навчання та обговорення практики наукового керівництва здобувачами вищої освіти зі спеціальності 053 «Психологія». Завідувач кафедри – професор Євгеном Потапчук звернув увагу присутніх наукових керівників здобувачів вищої освіти на необхідність подальшого удосконалення процесу методичного, наукового консультування здобувачів щодо якісного проведення ними досліджень.
З цією метою було обговорено важливі питання, пов’язані з підготовкою аспірантів та магістрів, зокрема можливості університету щодо проведення і апробації результатів наукових досліджень відповідно до тематики здобувачів, а також особливості використання науковими керівниками здобутків наукових шкіл «Формування особистості як суб’єкта самотворення та самозбереження» і «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя». Також професор Євген Потапчук нагадав про те, що здобувачі мають можливість вільного вибору теми дослідження, однак така діяльність здобувачів має відповідати напрямові досліджень наукових керівників.
Координатор Навчально-наукової лабораторії медико-психологічних досліджень – старший викладач Олександр Янцаловський разом зі співробітниками лабораторії Аллою Соловей та Ольгою Савіцькою нагадали слухачам про особливості функціонування кабінету психофізіологічних досліджень, кабінету оцінки рівня стресу та психоемоційної корекції; кабінету оцінки антропометричних показників та фізичних навантажень, а також кабінету корекції порушень осанки та денс – терапії. На базі цих кабінетів здобувачі мають змогу проводити експериментальні дослідження, вивчати психічні процеси, оцінювати фізичні, психічні та психофізичні стани учасників досліджень, перевіряти ефективність авторських розробок, здійснювати моніторинг виконання індивідуальних програм та ін.
У заході прийняв участь декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту – професор Євген Павлюк, який відмітив великий потенціал Навчально-наукової лабораторії медико-психологічних досліджень і необхідності його раціонального використання. Також ним було зазначено, що на факультеті постійно проводиться робота щодо удосконалення матеріально-технічної бази для всебічного забезпечення проведення і апробації результатів наукових досліджень і запросив слухачів використовувати матеріально-технічне забезпечення інших кафедр університету. Крім того, декан акцентував увагу на дотримані академічної доброчесності науковими керівниками та здобувачами вищої освіти.
Наукові керівники поділилися досвідом наукового керівництва здобувачами, обговорили перспективи подальшого удосконалення процесу методичного, наукового консультування, а також про проведення регулярних обговорень, під час яких здобувачі мають звітувати про хід своїх індивідуальних дослідницьких проєктів.
Загалом такі заходи сприяють чіткому розумінню правил та обов’язків учасників освітнього процесу, а також активізації співпраці фахівців щодо якісної підготовки здобувачів вищої освіти магістерського рівня та ступеня доктора філософії спеціальності 053 «Психологія» Хмельницького національного університету.
Кафедра психології та педагогіки