У зв’язку з війною в Україні викладачі кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету активно надають волонтерську психологічну допомогу: консультують (на живо, по телефону, онлайн), ведуть групи психологічної підтримки, тренінги тощо.
Зокрема доцентка кафедри Лариса Подкоритова, співпрацюючи з волонтерською платформою «Психологічна підтримка “Перемога”» розробила тренінг «Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни». Захід був підготовлений на замовлення об’єднання волонтерів “Захист” (Ізяславська філія) та проведений онлайн 17 березня 2022 року.
29 березня 2022 року цей самий тренінг Л. Подкоритова провела за запрошенням Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти та Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для методистів, практичних психологів та реабілітологів (онлайн).
Тренінг «Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни» спрямований на дослідження особою своїх ресурсів в умовах війни та ознайомлення учасників і учасниць заходу з простими способами урегулювання свого емоційного стану під час війни в Україні.
РЕСУРС (від фр. ressource – допоміжний засіб, resurgere – розпрямлятися, підніматися) – запаси, засоби, можливості в різних сферах життя людини, які можна кількісно виміряти та використати; це джерела енергії, що дозволяють розширити можливості особистості, підвищують самоцінність, ефективність, продуктивність.
Ресурсний стан (стан «у ресурсі») – стан наповненості, багатства, що дає можливість досягнути бажаних результатів.
Розрізняються внутрішні і зовнішні ресурси.
Під час тренінгу «Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни» учасники та учасниці заходу визначали поняття «ресурс», досліджували власні ресурси під час війни, дізнавались про низку корисних ритмів, звичок та ритуалів, а також отримали прості практичні порад як допомогти собі у важкі часи (дихальні вправи, самомасаж, правила харчування тощо).
Тренінг містить вправи на самодослідження, практичні рекомендації і прийоми для саморегуляції.
Тренінг «Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни» та його ведення доценткою Л. Подкоритовою отримали схвальні відгуки від учасників та учасниць заходу. Зокрема планується продовження співпраці з Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.