Упродовж 22-25 вересня та 13-16 жовтня 2022 року завідувач кафедри психології та педагогіки, доктор психологічних наук, професор Потапчук Євген Михайлович був учасником тренінг-курсу для практикуючих психологів «Психологічна підтримка людей, які постраждали від війни» (м. Тернопіль). Захід проводився Регіональним об’єднанням молоді «РЕОМ» в рамках проєкту «Розбудова миру та подолання конфліктів в Україні – Крок вперед» за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (IFA) з використанням ресурсів Міністерства Закордонних Справ Німеччини. Мета тренінгу – надання учасникам знань та практичних навичок з психологічної підтримки родин і громад, які постраждали від війни, відновлення їх ментального здоров’я та запобігання загрозливих наслідків, спричинених війною, з подальшим повернення постраждалих осіб до мирного цивільного життя.
Участь у тренінг-курсі (48 навчальних годин) дозволили професору Є. Потапчуку підвищити рівень своєї професійної кваліфікації, знайти партнерів для майбутньої співпраці, набути корисні знання та отримати цікаві розробки для проведення занять з таких навчальних дисциплін як:
– «Кризове сімейне консультування» (наприклад, з питань кризового сімейного консультування при важкій хворобі чи втраті члена сім’ї (учасника бойових дій), реабілітації та реадаптації членів сімей-учасників бойових дій);
– «Теорія і практика сімейного консультування» (наприклад, щодо дослідження і вирішення комплексних проблем функціонування дистантних сімей та сімей учасників бойових дій; проблеми надання психологічної допомоги дітям важкопоранених та загиблих учасників бойових дій) та ін.
Крім того, робота у тренінгу спонукали Євгена Михайловича, як керівника наукової школи та науково-кваліфікаційних і дисертаційних робіт, розширити тематику наукових досліджень. Зокрема ним запропоновано для досліджень такі теми як: Запобігання та подолання стресу членами сім’ї в умовах повітряної тривоги; Сім’я як суб’єкт відновлення психічного здоров’я своїх членів, які постраждали від війни; Психологічна підтримка в умовах війни вагітних жінок та людей похилого віку; Психологічна підтримка осіб, що постраждали від війни.
Загалом, як показує практика, участь наших викладачів у різних проєктах має суттєву користь у підвищенні їхньої кваліфікації та сприяє удосконаленню якості підготовки фахівців зі спеціальністю 053.
Кафедра практичної психології та педагогіки