Всесвітній День вишиванки – це міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Викладачі та студенти кафедри психології та педагогіки одягнули вишиванку на знак єдності.
З ініціативи Студентської Ради факультету ФЗПФКС до Дня вишиванки здобувачі 1-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія та колектив кафедри психології та педагогіки відвідали лекцію – про історію вишиванки. Співробітники бібліотеки ХНУ розказали про символіку, орнамент, техніки та кольори вишиванки. Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. А тому знати про існування такої події як День вишиванки повинен кожен українець.
Після лекції відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки, до якого приєдналися усі бажаючи.
Майстрині показували поетапно як створювати оберіг та розказували різні історії щодо виготовлення ляльок.
У назві ляльки-мотанки криється її суть: цю ляльку не в’яжуть і не шиють, її тільки мотають.
Створення ляльки-мотанки – це дійство нового народження, кожна лялька – це як жива істота, вона несе певні енергії. Викладачі та студенти вклали частинку своєї душі, адже ці ляльки-мотанки, як обереги поїдуть до хлопців на передову.
Заходи до Дня вишиванки пройшли у приємній атмосфері, здобувачі та викладачі отримали масу задоволення, кафедра психології та педагогіки висловлює щиру подяку причетним за активну участь та Збройним силам України за можливість святкувати День вишиванки.
Інформація кафедри психології та педагогіки