• Тези доповідей VІІІ Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції
9-10 квітня 2020 року у Хмельницькому національному університеті проходила VІІІ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Актуальні питання теорії та практики психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців».
Організаторами конференції виступили: Міністерство освіти і науки України, Хмельницький національний університет (кафедра психології та педагогіки), Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Подільський культурно-просвітительський Центр імені М. К. Реріха, Українська асоціація сімейних психологів.
Цього року отримано перший досвід проведення конференції в онлайн-форматі, який дав більше можливостей учасникам з інших міст України для участі у цьому заході. У конференції взяли участь близько 300 осіб, з них – 200 брали активну участь в майстер-класах та доповідях, що відбувались у вебінарній кімнаті.
На конференції обговорювалися теми за декількома напрямами:
- Психологія особистості в системі підготовки спеціалістів у вищій школі.
- Сучасні освітні концепції та технології підготовки майбутнього фахівця.
- Медико-психологічні аспекти становлення особистості.
- Робота психологів у різних сферах та умовах професійної діяльності.
За результатами конференції, підготовано збірник тез доповідей VIІІ Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Актуальні питання теорії та практики психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців».
Урочисте відкриття конференції розпочав доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету Синюк Олег Миколайович
З привітанням до учасників конференції звернулася Станіславова Людмила Леонідівна – кандидат філологічних наук, доцент, декан гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету
До вітання учасників конференції приєднався доктор психологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету Потапчук Євген Михайлович.
Доповідь Євгена Михайловича «Шлюбний потенціал особистості як відображення реалістичного образу партнера» викликала жвавий інтерес в учасників конференції.
Цікаву тему «Позитивна психотерапія в роботі з психологічною травмою. Інтегрований підхід» у своїй доповіді розкрила Луценко Олена Михайлівна – психотерапевт в методі позитивної транскультуральної психотерапії (м.Харків).
Великий інтерес учасників конференції викликала доповідь Ханецької Наталії Вікторівни, кандидата психологічних наук, доцента Хмельницького національного університету на тему: «Психосоматичне коло появи симптомів короновірусу (на основі теорії психосоматичної дуги Н. Пезешкіана в позитивній транскультуральній психотерапії та травмафокусу Т. Вебера)»
Для обміну практичним досвідом в рамках конференції було проведено вісім майстер-класів:
Метод біосугестії як спосіб корекції і лікування психосоматичних розладів
Кабашнюк Віталій Олександрович – кандидат медичних наук, доцент Хмельницького національного університету
Глибинний коучинг з використанням метафоричних асоціативних карт
Антонова Зінаїда Олександрівна – кандидат психологічних наук, доцент Хмельницького національного університету
Казка моєї реальності (дослідження засобами МАК)
Вільчинська Світлана Борисівна – приватна психологічна практика, власниця «Майстерні Трансформацій Світлани Вільчинської», спеціаліст по роботі з OH-CARDS, навчаючий тренер з проективних методик та МАК, психолог, онейропрактик, бізнес-тренер, HR
Робота з невпевненістю у собі
Галицька Тетяна Володимирівна – практикуючий психолог, приватна психологічна практика
Арт-коучинг в роботі з постановкою та досягненням цілей
Підопригора Юлія Анатоліївна – практикуючий психолог, приватна психологічна практика
Мій загадковий підліток
Матвійчук Тетяна Владиславівна – кандидат психологічних наук, доцент Хмельницького кооперативного торговельно-економічний інституту
Профілактика екзаменаційної тривожності студентів засобами символдрами: створення місця внутрішнього спокою
Фримерштейн Вікторія Григорівна – практикуючий психолог, приватна психологічна практика, Хмельницький політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка»
Ейдетика – ефективний метод розвитку пам’яті
Кирилова Ярослава Геннадіївна – психолог, Хмельницький дошкільний навчальний заклад №33 «Джерельце»
Дякуємо усім учасникам конференції за безцінний обмін досвідом, за плідну співпрацю, за теплу атмосферу і бажаємо натхнення, успіхів та досягнень в улюбленій справі!
Жиловська Т.Л. кандидат психологічних наук, доцент Хмельницького національного університету