Перейти до вмісту

День пам’яті та примирення в умовах війни в Україні

Цьогоріч 8 травня День пам’яті та примирення наша держава зустріла в умовах повномасштабної війни, яку розпочала Російська Федерація.

Кураторами та викладачами кафедри проведено виховні заходи з нагоди 8 травня – дня вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім тим, хто боровся проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих.

Символом цього Дня є квітка маку, яка є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, а з іншого – кривавий слід від кулі.

Відзначати День пам’яті та примирення для усього цивілізованого світу означає не просто згадати про ту страшну війну, але й застерегти усіх і кожного, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. На жаль, українці переконалися на собі, що в сучасному світі для правителів окремих держав найважливішим є не людське життя і мирне співіснування різних народів, а культ перемоги, задля досягнення якої вони не зупиняються ні перед чим.

Тому цьогоріч українцям із зброєю в руках доводиться захищати свою країну і Європу від агресора-окупанта, що веде агресивну політику, знецінює внесок інших народів у досягненні перемоги в Другій світовій війні, нівелює свободу, демократію та європейські цінності.

Попри все ми свято віримо, що після перемоги російського окупанта наша Україна відзначатиме День Перемоги над сучасним нацизмом, що об’єднає не лише багатостраждальний український народ, але й увесь цивілізований світ.

Інформація кафедри психології та педагогіки