Гостьова лекція на тему: «Основи академічної доброчесності у науковій діяльності»

28 жовтня 2021 року відбулася гостьова лекція на тему «Основи академічної доброчесності в науковій діяльності» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти в рамках вивчення дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» та для здобувачів третього (доктора філософії) рівня вищої освіти з дисципліни «Методологія дисертаційного дослідження з психології».

На початку лекції викладач дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень», кандидат педагогічних наук, доцент Василенко Олена Миколаївна зазначила, що проблема академічної доброчесності у наукових дослідженнях є надзвичайно важливою на сучасному етапі розвитку науки, освіти та практики, адже стрімкий розвиток інформаційних технологій та вільний доступ до продуктів інтелектуальної власності не лише полегшують процес використання і поширення інформації, але й призводить до недобросовісного запозичення, привласнення і використання чужих ідей вітчизняними дослідниками.

Запрошений фахівець – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології і соціальної роботи, завідувач науково-методичним відділом ХІСТ Університету «Україна» Островська Наталія Олександрівна розповіла студентам про те, що розуміють під поняттям «академічний плагіат», які існують види академічної недоброчесності, а також те, якими знаннями і вміннями повинні володіти студенти для якісного академічного письма.

Окрему увагу на лекції було зосереджено на онлайн-сервісі пошуку плагіату в наукових дослідженнях Unicheck та особливостях його роботи при перевірці дипломних робіт на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті.

Висловлюємо щиру подяку Островській Наталії Олександрівні та сподіваємось на подальшу співпрацю.

Василенко О.М.,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри психології та педагогіки