Гостьова лекція-полілог на тему: «Сучасні тренди публікаційної діяльності дослідника»

26 жовтня 2021 року аспіранти та магістри Хмельницького національного університету (спеціальності 053 Психологія) відвідали гостьову лекцію-полілог на тему: «Сучасні тренди публікаційної діяльності дослідника».

Модератори лекції:

Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка;

Мирослава Вовк, доктор педагогічних наук, завідувачка відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України;

Ольга Фаст, кандидат педагогічних наук, доцент, проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради.

Спікери ознайомили слухачів із:

– особливостями підготовки наукової статті до фахового видання;

– аспектами формування культури роботи з науковим текстом;

– основними стратегіями академічного письма (лінгвокультурологічний підхід);

– основними правилами наукового цитування.

У ході лекції доповідачі мали змогу візуалізувати конструктивний діалог викладачів-дослідників, що ретранслюють цінності академічної доброчесності в сучасному науково-освітньому просторі.

Досить важливим є факт наголошення доповідачів на ролі інституту наукового наставництва в утвердженні принципів академічної доброчесності (стилі наукового керівництва; рангування вагомості критеріїв вибору аспірантами наукового керівника).

Під час лекції слухачі аспірантури поглибили знання з дисциплін «Академічна мовна культура дослідника», «Методологія дисертаційного дослідження в психології», «Інноваційні технології в освітньо-науковій діяльності», слухачі магістратури – «Методологія та організація наукових досліджень», «Педагогіка та психологія вищої школи».

Висловлюємо щиру вдячність доповідачам Олені СеменогМирославі ВовкОльзі Фаст та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Інформацію підготувала кафедра психології та педагогіки