Перейти до вмісту

Гостьова лекція равина, доктора соціальної філософії Шимона Кауена

13 вересня 2022 р. відбулась відкрита гостьова лекція равина, доктора соціальної філософії Шимона Кауена, який є директором Інституту юдаїки та цивілізації, викладачем в Монаш Університеті (Мельбурн, Австралія). Лекція відбулась в рамках вивчення здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти навчальної дисципліни «Пропедевтика психіатрії».

Тема лекції «Логотерапія як терапія колективних та індивідуальних криз та травм».

Шимона Кауен розкрив основні положення логотерапії, а також зауважив, що розвиток особистості зумовлений прагненням до пошуку і реалізації сенсу життя. Якщо у людини немає сенсу життя чи він недосяжний, то виникає екзистинціійна фрустрація, що проявляється у неврозах. Звернув увагу, що в рамках логотерапії ставиться завдання допомогти людині у набутті сенсу життя, який не може бути просто запозичений в інших.

В своїй лекції равин, д-р Шимон Кауен охарактеризував техніки логотерапії та зосередив увагу на методі дерефлексії, що означає зняття зайвого самоконтролю, роздуми про власні труднощі. Метод парадоксальної інтенції передбачає, що психолог надихає клієнта саме на те, чого той намагається уникнути. При цьому активно використовуються різні прояви гумору.

Дякуємо, шановному д-ру Шимону Кауену, за можливість долучитись до даного навчального проєкту.

Кафедра психології та педагогіки

Перейти до вмісту