Гостьова лекція з психології толерантності про підлітків від психологині Тетяни Матвійчук

У жовтні 2023 року у рамках дисципліни «Психологія толерантності» (ОКР – магістр) відбулась відкрита гостьова лекція у змішаному форматі «Підлітковий вік: загадки, запитання, відповіді», у якій були розкриті різнобічні аспекти толерантного ставлення до підлітків.

Лекцію провела Тетяна Матвійчук – кандидатка психологічних наук, доцентка, дитяча, підліткова та сімейна психологиня, психотерапевтка у напрямку клієнт-центрованої терапії, фахівець з піскової терапії, авторка і ведуча навчальних семінарів для практикуючих спеціалістів по роботі з дітьми та підлітками, ведуча тренінгових програм для дітей, підлітків та молоді, голова секції дитячої та юнацької психотерапії Хмельницького осередку УСП (м. Хмельницький).

Пані Тетяна розповіла, чому підлітковий вік вважається складним, на які переживання і труднощі натрапляють підлітки і їхні батьки. Так, були розглянуті проблема криза ідентичності, зокрема гендерної ідентичності (прийняття або неприйняття своєї статі), особливості підліткової депресії, причини навмисних самопошкоджень у цьому віці, суперечлиовості душі підлітка тощо. Теоретичний матеріал був яскраво проілюстрованим кейсами з практики пані Тетяни із дотриманням принципу конфіденційності.

До лекція долучились студенти як денної, так і заочної форм навчання другого (магістерського) вищої освіти рівня спеціальностей «Психологія» та «Соціальна робота».

Після викладу основного матеріалу, слухачі задали низку запитань лекторці, поділились своїми думками і враженнями щодо почутого.

Кафедра психології та педагогіки висловлює щиру подяку пані Тетяні Матвійчук за доступний і ґрунтовний виклад завжди актуальної теми і багаторічну співпрацю.

Інформація кафедри психології та педагогіки