Гостьова лекція з психології толерантності про підлітків від Тетяни Матвійчук

13 грудня 2021 року у рамках нової освітньої компоненти «Психологія толерантності» (ОКР – магістр) відбулась відкрита гостьова лекція «Підлітковий вік: загадки, запитання, відповіді», у якій були розкриті різнобічні аспекти толерантного ставлення до підлітків. Лекцію провела Тетяна Матвійчук – кандидат психологічних наук, доцент Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, дитячий, підлітковий та сімейний психолог, психотерапевт у напрямку клієнт-центрованої терапії, фахівець з піскової терапії, авторка і ведуча навчальних семінарів для практикуючих спеціалістів по роботі з дітьми та підлітками, ведуча тренінгових програм для дітей, підлітків та молоді, голова секції дитячої та юнацької психотерапії Хмельницького осередку УСП (м. Хмельницький).

Пані Тетяна розповіла, чому підлітковий вік вважається складним, з якими переживаннями стикається підліток. Так, були розглянуті проблема криза ідентичності, зокрема гендерної ідентичності (прийняття-неприйняття своєї статі), особливості підліткової депресії, причини того, чому підлітки, з одного боку, хочуть відрізнятись від інших, а з іншого – не виділятися з натовпу. Теоретичний матеріал був яскраво проілюстрованим аналізом конкретних випадків, поданих з дотриманням принципів відповідальності і конфіденційності.

До лекція долучились також викладачі кафедри психології та педагогіки ХНУ, студенти денної і заочної форм навчання бакалаврського та магістерського рівня.

Після викладу основного матеріалу, слухачі задали низку запитань лекторці, поділились своїми думками і враженнями щодо почутого.

Висловлюємо щиру подяку пані Тетяні Матвійчук за доступний і ґрунтовний виклад завжди актуальної теми та сподіваємось на подальший розвиток нашої співпраці.

Знайомство з лекторкою

План лекції

Запитаня, відповіді і зворотній зв’язок від слухачів