На початку навчально року (26.09; 30.09; 3.10. 2024 р.) з першокурсниками різних факультетів Хмельницького національного університету було проведено заняття з цивільного захисту. Заняття проводили фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Варто зазначити, що представники кафедри психології та педагогіки, також, прийняли участь у проведенні занять, зокрема, професор кафедри, доктор психологічних наук, професор ПОТАПЧУК Євген Михайлович ознайомлював слухачів із особливостями надання першої психологічної допомоги в екстремальних та кризових ситуаціях. Він акцентував увагу на тому, що війна є суворим випробовуванням і потужним стресовим чинником для кожної людини, бо створює безліч екстремальних та кризових ситуацій і загрожує здоров’ю і життю людини. Зважаючи на це, потрібно розуміти, як допомогти собі і ближньому опанувати себе у таких ситуаціях. У процесі заняття Євген Михайлович детально охарактеризував можливі поведінкові реакції людини в екстремальних та кризових ситуаціях, а також розкрив алгоритм дій при першій психологічній допомозі. Крім того, звернув увагу слухачів на функціонування у Хмельницькому національному університеті Психологічної служби та нагадав номер телефона довіри 096428839.
Варто зазначити, що 3.10.2024 р. в актовій залі були присутні студенти факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту разом з деканом факультету доктором педагогічних наук, професором Павлюком Євгеном Олександровичем та кураторами груп. Серед присутніх були і наші здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія і викладачі кафедри психології та педагогіки. Слухачі мали можливість переглянути цікавий відеофільм про: наявні в університеті укриття та найкоротший маршрут руху до них; домедичну допомогу, зокрема про непрямий масаж серця і штучне дихання, а також накладання турнікету; вибухо-небезпечні предмети та правила поводження з ними..
Представник ДСНС нагадав правила безпеки при пожежах та алгоритм роботи з вогнегасниками. Звернув увагу на: особливості використання електропристроїв; необхідність куріння в спеціально відведених місцях. Наголосив, що за порушення правил студент може притягуватися до адміністративного відповідальності (штрафу).
Також на занятті слухачі отримали корисну інформацію про ознаки застосування хімічної зброї, фактори ураження та зони руйнування ядерної зброї, а також поглибили свої знання про основні правила поведінки при вибуху.
Загалом проведені заняття були надзвичайно інформативними для першокурсників і значно підвищили рівень їхньої психологічної готовності до ефективних дій в кризових та екстремальних ситуаціях.
Кафедра психології та педагогіки