Перейти до вмісту

Кафедроюю психології та педагогіки видано довідник сімейного психолога

 Представниками кафедри психології та педагогіки підготовлено та видано цікаву психологічну розробку, яка буде корисною не тільки для студентів спеціальності 053 «Психологія», а для усіх, хто бажає покращити свої знання з питань, пов’язаних із сімейними ролями як моделями поведінки подружжя.

Представниками кафедри психології та педагогіки підготовлено та видано цікаву психологічну розробку, яка буде корисною не тільки для студентів спеціальності 053 «Психологія», а для усіх, хто бажає покращити свої знання з питань, пов’язаних із сімейними ролями як моделями поведінки подружжя. Це результат багаторічних досліджень представників наукової школи «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя» завідувача кафедри професора Євгена Потапчука та аспіранта кафедри Дарії Карпової. Довідник, який має назву «Психологічна діагностика сімейних ролей як моделей поведінки подружжя», містить узагальнену, стислу, впорядковану інформацію про сутність і класифікацію сімейних ролей, авторську психологічну методику для діагностики сімейних ролей подружжя, психологічну допомогу шлюбним партнерам щодо розподілу сімейних ролей та обов’язків. Логічно та послідовно розкрито діагностику сімейних ролей за інтелектуально-світоглядною, морально-психологічною, інтимно-сексуальною, господарською та матеріально-фінансовою функціями сім’ї, а також психологічний інструментарій формування уявлень особистості про сімейні ролі як моделі поведінки подружжя.

У довіднику розкрито авторську психологічну методику «Діагностика сімейних ролей подружжя» (ДСРП), метою якої є визначення рівня виконання шлюбними партнерами сімейних ролей та з’ясування проблемних сфер їх розподілу. Діагностика розподілу та виконання шлюбними партнерами сімейних ролей дозволяє: усвідомити подружжям моделі поведінки, що здатні впливати на гармонію сімейного життя; виявити рівень виконання шлюбними партнерами сімейних ролей та порушення у їх розподілі; з’ясувати відповідність виконання шлюбною парою сімейних ролей взаємним очікуванням подружжя; визначити проблемні сфери розподілу сімейних ролей та потребу подружжя у психологічній допомозі. Крім авторської методики в довіднику розкрито особливості психологічної допомоги шлюбним партнерам щодо розподілу сімейних ролей та обов’язків, а також подано психологічні засоби для формування уявлень особистості про сімейні ролі і обов’язки.

Видання буде корисним для вивчення навчальних дисциплін «Психологія сім’ї», «Робота психолога з сім’єю», «Сімейне консультування» та ін.

Кафедра психології та педагогіки