Перейти до вмісту

Керівник гуртка «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми проблемами (ООП)» Руденок Алла Іванівна та члени гуртка, студенти четвертого курсу спеціальності «Психологія», долучилися до флешмобу на підтримку сонячних людей.

21 березня керівник гуртка «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми проблемами (ООП)» Руденок Алла Іванівна та члени гуртка, студенти четвертого курсу спеціальності «Психологія», долучилися до флешмобу на підтримку сонячних людей. У зв’язку з карантином цього року флешмоб проходив в соціальних мережах.

У всіх людей на планеті 46 хромосом. А у осіб із синдромом Дауна – 47. У 21-й парі живе третя зайва хромосома. Тому синдром називають ще «трисомія по 21-й парі», а день синдрому Дауна відзначають 21-го числа третього місяця. Тобто 21-го березня. Звідси і флешмоб одягання “зайвих” шкарпеток.

Вперше він відзначався у 2006-му році, а в грудні 2011-го року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям, аби підвищити рівень поінформованості суспільства про синдром Дауна і звернути увагу на необхідність поліпшення якості життя та інтеграції у суспільстві людей з СД.

Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна, по всьому світу в цей день проходить акція “LOTS OF SOCKS”. Долучитися до неї просто: треба одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки. Таким чином ви продемонструєте свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернете на себе увагу перехожих, зрозумієте, як це — бути не таким, як більшість.

Я бачу себе донькою, сестрою і найкращим другом. Людиною, на яку можна покластися. Я бачу себе тою, яка співає, танцює і сміється. Я бачу себе звичайною людиною. Я живу важливим, насиченим та прекрасним життям! А якою бачите мене ви?”

Інформацію підготувала керівник гуртка «Психологічний супровід дітей з ООП» кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки Руденок Алла Іванівна та члени гуртка.