Перейти до вмісту

Конференція «Травма війни: мультидисциплінарний підхід лікування. Сучасні методи терапії та діагностики»

27-28 травня 2022 року відбулась Конференція «Травма війни: мультидисциплінарний підхід лікування. Сучасні методи терапії та діагностики». Захід відбувся офлайн у місті Хмельницькому на базі Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова.

Метою конференції стало об’єднання на одному майданчику фахівців допомагаючих професій – лікарів, соціальних працівників, психологів, які зібралися у професійному колі обмінюватися та ділитися практичним досвідом у сфері психо-соціальної підтримки та кризової психотерапії.

Організована конференція ГО «Інститут психосоматики та травматерапії» та ГО «Простір для Вас» спільно з Хмельницьким міським управлінням охорони здоров’я та Центром психічного здоров’я і за сприяння Хмельницької обласної ради, управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, Лікарського товариства ім. С. Рyданського.

Програма Конференції була насиченою і цікавою. Був представлений практичний досвід роботи з травмою колег з Австрії, Сполучених Штатів Америки та України.

Зокрема засновник методу TF травмафокус Томас Вебер, інститут нейропсихотерапії (м. Відень, Австрія) представив ґрунтовний аналіз теми «Агресор, жертва та сторонній спостерігач під час європейської війни у 21 столітті і як ми повинні навчитися боротися з травмою».

Американський психолог Джошуа Креймаєр, Рh.D. (RegisUniversity, Colorado) у своїй доповіді «Перша психологічна допомога. Травма співчуття» надав прості і практичні рекомендації з самозбереження і самовідновлення фахівця, який працює з травмою.

Видатний український психотерапевт Олександр Кочарян – професор, доктор психологічних наук, директор Всеукраїнського інституту клієнт-центрованої та експерієнтальної психотерапії розповів про особливості клієнт-центрованої терапії травми.

Американка українського походження Аліна Гарбуз, Рh.D., EMDR терапевт (RigesUniversity, Colorado) поділилась практичним досвідом і рекомендаціями у роботі з особами, які зазнали насильства.

Траматерапевт Джейсон Ледлі, (RigesUniversity, Colorado) розповів про полівагальну теорію травми.

Цікавим досвідом конференції було ведення великої аналітичної групи онлайн «Життєва компетенція в сучасному суспільстві» Іриною Ратцке-Рибак, головою Секції психоаналітичної терапії пар і сім’ї АППУ ЄФПП, яка є засновницею Хмельницької школи психотерапії.

І перший, і другий день конференції транслювалися онлайн на платформі StreamYard. Завдяки цьому послухати доповіді змогли 350 учасників.

Другий день конференції відбувся у м. Меджибожі, де учасники конференції мали можливість взяти участь у тематичних робочих групах, які вели Джошуа Креймаєр та Джейсон Ледлі, Аліна Гарбуз, Олександр Кочарян.

У Меджибожі також відбулась прем’єра короткометражного фільму, створеного ГО «Інститут психосоматики та травматерапії» про суїцид. Сценарій до фільму створений на основі реальних історій підлітків. Актори –підлітки, які мали такий досвід і пройшли програму реабілітації у Марини Маліновської і Наталії Підкалюк.

До конференції активно долучилися співробітники кафедри психології та педагогіки: В’ячеслав Гаврилькевич, Олена Кулешова, Наталія Сургунд, Зінаїда Антонова, Лариса Подкоритова, Ольга Ігумнова.

Учасники конференції зазначають її чудову організацію і цікаве наповнення.

Колектив кафедри психології та педагогіки висловлює щиру вдячність за співпрацю Марині Маліновській і Наталії Підкалюк.

Кафедра психології та педагогіки