Перейти до вмісту

Нашi партнери

Кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету активно співпрацює з закладами дошкільної, середньої та вищої освіти, реабілітаційними центрами, центрами розвитку дитини та сім’ї, правоохоронними органами тощо. Мета цієї співпраці  науковий та методичний обмін досвідом, що сприяє удосконаленню якості підготовки студентів, які навчаються за спеціальністю 053 Психологія.

Вінницька академія безперервної освіти

Кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету плідно співпрацює з кафедрою психології КВНЗ «Вінницька академія безперервної освіти». Зокрема, це стосується таких питань як: підвищення кваліфікації (стажування) науково-педагогічних працівників, підготовка здобувачів наукового ступеня, організації щорічних наукових конференцій «Актуальні питання теорії та практики психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців» та «Психологічні засади розвитку, психодіагностики та корекції особистості в системі неперервної освіти», проведення відкритих занять, обмін досвідом тощо. Завдяки результативній співпраці наших кафедр вдається щороку реалізувати багато корисних наукових та науково-просвітницьких заходів. Активно діляться своїм досвідом такі представники академічної спільноти Вінниччини, як: доктор психологічних наук, професор Томчук М. І., доктор психологічних наук, доцент Матохнюк Л. О., доктор психологічних наук, доцент Шпортун О.М. та ін.

????????????????????????????????????

В свою чергу, завідувач кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету професор Потапчук Є. М. постійно виступає у ролі спікера на багатьох конференціях та проводить відкриті заняття для викладачів та студентів кафедри психології КВНЗ «Вінницька академія безперервної освіти».

Незважаючи на епідеміологічну ситуацію в нашій країні та світі, 30-31 жовтня 2020 року наші кафедри разом з Український науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи Національної Академії Педагогічних Наук України, кафедрою психології Донецького Національного Університету Імені Василя Стуса, виступали в ролі співорганізаторів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Психологічні засади розвитку, психодіагностики та корекції особистості в системі неперервної освіти».

На пленарному засіданні в онлайн-режимі виступив професор Євген Потапчук, який представив результати досліджень своєї наукової школи «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя», зокрема нову авторську розробку членів наукової школи – психологічний опитувальник «Схильність шлюбного партнера до ревнощів», а також ознайомив зі Схемою психологічної роботи з ревнивцем. Виступ викликав глибокий інтерес в учасників конференції і бажання застосовувати наукову розробку у своїй діяльності.

На секціях в онлайн-режимі були представлені цікаві виступи: доктора психологічних наук, доцента Таїсії Комар та магістра спеціальності «Психологія» Григорія Штогрина «Дослідження домінуючих мотиваційних компонентів вибору професії військовослужбовців»; кандидата психологічних наук, доцента Наталії Берегової та студентки 3-го курсу Вікторії Вольської «Психологічна профілактика булінгу в студентських колективах»; кандидата педагогічних наук, доцента Оксани Варгатої та магістра спеціальності «Психологія» Олени Вільнікової «Психологічні особливості професійного вигорання педагогів»; кандидата психологічних наук, доцента Олени Кулешової, кандидата педагогічних наук, доцента Людмили Міхеєвої, кандидата педагогічних наук, доцента Оксани Варгатої «Проблема психологічної готовності фахівців соціономічного профілю до інноваційної професійної діяльності в контексті психолого-педагогічного осмислення». Усі учасники наукового заходу мали можливість долучитися до наукових дискусій, отримали багато цікавої та корисної інформації.

Висловлюємо вдячність колективу кафедри психології Вінницької академії безперервної освіти на чолі з доктором психологічних наук, професором Матохнюк Людмилою Олександрівною та за приємну та результативну співпрацю.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету активно співпрацює з факультетом соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, який очолює доктор педагогічних наук, професор Кравченко Оксана Олексіївна. Робочі зустрічі з керівництвом факультету завжди проходять у пошуку важливих сфер професійних інтересів та сприяють реалізації спільних проектів.

У складі факультету налагоджена тривала співпраця з кафедрою психології, керівництво якою здійснює доктор психологічних наук, професор Сафін Олександр Джамільович. Завдяки активній комунікації завідувачів кафедр співпраця наших колективів постійно посилюється і приносить гарні результати.

Співпраця кафедр є досить ефективною щодо питань, пов’язаних із: рецензуванням освітньо-професійних програм «Психологія» підготовки здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 053 «Психологія», підготовкою докторів філософії, організацію щорічних наукових конференцій, обмін досвідом тощо.

Один із прикладів активної співпраці є участь викладачів і аспірантів кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні тренінгові технології для розвитку особистості: еко-тренінги» (30 травня 2018 р.). Зокрема, на конференції представили результати своїх досліджень аспіранти кафедри психології та педагогіки: Венцеславська Т. І. «Тренінг як засіб формування психологічної готовності розлучених людей до вступу у новий шлюб»; Карпова Д. Є. «Формування засобами тренінгових технологій готовності студентської молоді до виконання сімейних ролей»; Пастощук Г.Д. «Тренінг як засіб формування готовності майбутніх психологів до роботи з неповними сім’ями». Особливе зацікавлення в учасників конференції викликав виступ завідувача кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, доктора психологічних наук, професора Потапчука Є. М. «Тренінг як засіб розвитку шлюбного потенціалу подружньої пари». З кінця 2020 року розпочалася робота наших кафедр щодо створення спільного наукового фахового видання, тематика якого відповідатиме нашим науковим школам.

Висловлюємо вдячність колегам Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за приємну та результативну співпрацю.

Хмельницький інститут соціальних технологій Університету «Україна»

Кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету плідно співпрацює з кафедрою психології та соціальної роботи Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» (ХІСТ Університету «Україна»). Викладачі нашої кафедри є активними учасниками наукових заходів, що проводяться в ХІСТ Університету «Україна». Це, зокрема, щорічні Всеукраїнські науково-практичні конференції «Соціально-педагогічна робота в закладах освіти інклюзивної орієнтації», круглі столи, семінари тощо.

Також завдяки тісній співпраці викладачі кафедри психології та педагогіки ХНУ мають змогу публікувати результати своїх наукових досліджень у Збірнику наукових праць ХІСТ Університету «Україна». Натомість викладачі кафедри психології та соціальної роботи ХІСТ Університету «Україна» є не лише активними учасниками наукових заходів, що проводяться на базі нашої кафедри, але й на основі договору про співпрацю між Хмельницьким національним університетом та Хмельницьким інститутом соціальних технологій Університету «Україна» мають змогу обмінюватися досвідом шляхом підвищення кваліфікації (стажування) в нашому університеті.

Студенти кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету є активними учасниками Всеукраїнських науково-практичних конференцій ХІСТ Університету «Україна», а також публікують результати своїх наукових досліджень у «Збірнику наукових праць молодих вчених» ХІСТ Університету «Україна».

Хмельницький дошкільний навчальний заклад № 21 «Ластівка»

Хмельницький дошкільний навчальний заклад № 21 «Ластівка» щороку приймає на практику студентів-психологів Хмельницького національного університету. Студенти тісно співпрацюють з практичним психологом садочку, який допомагає їм освоїти основні напрями роботи психолога в дошкільному закладі, ділиться власним досвідом, знанями та вмінням працювати з дошкільнятами та їх батьками. Студенти мають змогу самостійно проводити психологічне діагностування дітей різного віку, розробляти за результатами діагностування корекційні програми для дошкільників, проводити семінари-практикуми для вихователів.

Центр розвитку дитини та сім’ї «Шкодер клаб»

Кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету активно співпрацює й з психологами-практиками. Зокрема, засновниця Центру розвитку дитини та сім’ї «Шкодер клаб», кандидат психологічних наук, доцент, дитячий, підлітковий та сімейний психолог, психотерапевт у напрямку клієнт-центрованої терапії, sandplay – терапевт, Голова секції дитячої та юнацької психотерапії Хмельницького осередку УСП, член правління ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів» Тетяна Владиславівна Матвійчук за період співпраці з нашою кафедрою проводила майстер-класи для викладачів та студентів-психологів на різноманітну тематику: «Стрес та шляхи його подолання», «Гендерні стереотипи у сучасному суспільстві», «Мама, тато і дитина – щаслива родина», «Мій загадковий підліток» та інші.

Реабілітаційний центр «Турбота»

Кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету є партнером реабілітаційного центру «Турбота», який знаходиться на базі Хмельницької міської дитячої лікарні. Уже третій рік підряд студенти-психологи проводять для дітей новорічне свято. У сценічних постановках студенти виявляють креативність, акторські та ораторські здібності. До проведення свята залучаються не лише студенти, але й викладачі кафедри. Зокрема, на святкову зустріч завітали завідувач кафедри психології та педагогіки Потапчук Євген Михайлович та доцент кафедри Джигун Людмила Миколаївна.

Надзвичайно приємним сюрпризом для дітей стали новорічні подарунки від кафедри психології та педагогіки. Подяку всім викладачам та студентам спеціальності «Психологія» через ініціативну групу передала директор центру «Турбота» Базелюк Валентина Станіславівна і запросила до подальшої співпраці.

Співпраця з Управлінням патрульної поліції в Хмельницькій області

Кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету активно співпрацює з Управлінням патрульної поліції в Хмельницькій області. В межах цієї співпраці проводяться різноманітні просвітницькі, профілактичні заходи. Зокрема, на зустрічі студентів і викладачів кафедри щодо профілактики вживання наркотичних речовин студентською молоддю начальник відділу зв’язків з громадськістю, старший лейтенант поліції Стрембіцька А. М. і патрульний Кривич О. наголосили на тому, що одним з чинників погіршення стану здоров’я студентської молоді є низький рівень мотивації до збереження власного здоров’я, його раціонального формування і зміцнення впродовж усього життя. Тому студенти мають використовувати різні види й форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

Перейти до вмісту