Перейти до вмісту

Онлайн-зустріч професора, доктора психологічних наук Комар Таїсії Василівни та аспірантки кафедри Суходолі Юлії з фахівцями бібліотек Хмельниччини на тему «Відмінність покоління Альфа від поколінь X, Y, Z».

Давня співпраця поєднує кафедру психології та педагогіки з Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей імені Т.Г.Шевченка.

Одним із форматів партнерства є проведення зустрічей викладачів, студентів, аспірантів кафедри з представниками бібліотечної справи та особами, які отримують послуги у бібліотеці.

27 жовтня 2021 року відбулася онлайн-зустріч професора, доктора психологічних наук Комар Таїсії Василівни та аспірантки кафедри Суходолі Юлії з фахівцями бібліотек Хмельниччини на тему «Відмінність покоління Альфа від поколінь X, Y, Z».

Таїсія Василівна розповіла про історію імен поколінь та психологічні особливості різних поколінь: GI— Generation Item — Переможці — народжені у 1900-1923 рр.; P— Pensioners — Мовчазне покоління — народжені у 1923-1943 рр.; BB— Baby Boomers — Бебі-бумери — народжені у 1943-1963 рр.; Х— Невідоме покоління — народжені у 1964-1984 рр.; Y— Міленіали, Next — народжені у 1985-1999 рр.; Z— Центеніали — народжені у 2000 році і молодші. А—Покоління Альфа — народжені після 2010 року.

Юлія Олегівна звернула увагу на способи психолого-педагогічної взаємодії з представниками різних поколінь.

Сам формат заходу сприяв тому, що практично всі учасники були задіяні в процесі пізнання. Так учасники заходу могли поділитися власним досвідом, труднощами, які спостерігалися у їх власному житті.

На завершення зустрічі, учасники прийшли до висновку, що розв’язання конфліктних ситуацій між поколіннями залежатиме від того, чи розуміють представники певного покоління ціннісні орієнтири та умови виховання інших. Водночас, завдяки теорії поколінь можна зменшити кількість конфліктів, тому що всі навчаться домовлятися одне з одним.

Дуже вдячні керівництву бібліотеки за співробітництво та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Кафедра психології та педагогіки