ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ ТА ПЕДАГОГІКИ У РАМКАХ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЄКТУ ІЗРАЇЛЬСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ ПО РОБОТІ В ТРАВМОЮ

З 21 по 26 жовтня 2023 року доценти кафедри психології та педагогіки В’ячеслав Гаврилькевич і Лариса Подкоритова підвищували свою кваліфікацію на курсі навчання фахівців, які надають психоедукаційні послуги для розвитку стресостійкості громад та представників критичної інфраструктури міст України від Ізраїльської Коаліції по роботі з Травмою (Israel Trauma Coalition, далі за текстом ­– ITC). Участь викладачів кафедри у цьому навчальному курсі відбулась за запрошенням, яке В. Гаврилькевич і Л. Подкоритова отримали від Israel Trauma Coalition, та за сприяння керівниці Центру стресостійкості (Center of resilience), заснованого ITC у м. Хмельницькому, Тетяни Гуранської.

Під час навчання співробітники кафедри ознайомились з особливостями викладання базового просвітницького курсу від ITC, спрямованого на розвиток навичок надання першої емоційної підтримки під час кризових подій, зокрема війни.

У тренінговій програмі були зроблені особливі акценти на салютогенний підхід, що полягає в акцентуванні уваги на здорових аспектах фізичної і психічної сфер людини, а також умінні визначати і розвивати ресурсні канали людини за моделлю BASIC Ph, яку розробив ізраїльський професор Мулі Лахад.

Викладання курсу здійснювали провідні ізраїльські фахівці та фахівчині: Алекс Гершанов, Ігор Мішунін, Марія Терентьєв, Ольга Штейман, Макс Голденберг, а також українські фахівчині ITC Наталія Макієнко та Ірина Пєтухова.

Кафедра психології та педагогіки щиро дякує Ізраїльській Коаліції по роботі з Травмою (Israel Trauma Coalition) та Центру стресостійкості (Center of resilience) у м. Хмельницькому за співпрацю.