Практичне заняття на тему: «Саморегуляція з біологічним зворотним зв’язком за варіабельністю серцевого ритму»

11 квітня 2022 року доценти кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету З. Антонова, О. Василенко, Л. Джигун, А. Руденок, Н. Берегова, Л. Міхеєва, О. Кулешова взяли участь у практичному занятті на тему: «Саморегуляція з біологічним зворотним зв’язком за варіабельністю серцевого ритму», яке провів доцент кафедри психології та педагогіки ХНУ, сертифікований практик HeartMath® В. Гаврилькевич.

Учасники заняття мали можливість побачити, як за допомогою реєстрації та аналізу варіабельності серцевого ритму можна:

– в режимі реального часу спостерігати зміни функціональної злагодженості та вегетативної рівноваги організму, а також вплив думок, емоцій, дихання і фізичної активності на показники варіабельності ритму серця;

– діагностувати поточний психофізіологічний стан і адаптаційний ресурс організму людини;

– наочно відстежувати ефективність практичного застосування технік психічної саморегуляції.

Для реєстрації та аналізу варіабельності серцевого ритму і біологічного зворотного зв’язку було використано обладнання, створене в Інституті HeartMath® (Каліфорнія, США).

Також учасники заняття ознайомились із двома орієнтованими на серце техніками саморегуляції: «Дихання, сфокусоване на серці» та «Швидка злагодженість», розробленими в Інституті HeartMath®, які є ефективними для нормалізації артеріального кров’яного тиску, подолання страху, тривоги, гніву та інших неприємних емоцій, що виснажують енергетичні ресурси організму.

Інформація кафедри психології та педагогіки