Представники наукової школи «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя представили результати своїх досліджень на конференції

23 жовтня 2020 року викладачі і аспіранти кафедри психології та педагогіки взяли участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції «Психічне здоров’я особистості у кризовому суспільстві», яка була організована Львівським державним університетом внутрішніх справ.

На конференції було представлено результати наукових досліджень, які проводяться представниками наукової школи «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя» (науковий керівник – професор Потапчук Є.М.). Зокрема, з темою «Особливості психологічної діагностики сімейних ролей подружжя» виступили професор Євген Потапчук та аспірант Дарія Карпова, тему «Емоційна співзалежність у партнерів як ознака психологічної проблеми» представила аспірант Тетяна Венцеславська.

Результати досліджень викликали значний інтерес в учасників конференції. Особливу увагу привернула нова авторська розробка Дарії Карпової та Євгена Потапчука «Діагностика сімейних ролей подружжя» (свідоцтво про реєстрацію авторського права № 97934 від 09.06.2020 р.), яка може застосовуватися для: для розвитку уявлення особистості про перелік сімейних ролей та розуміння того, які потреби вони задовольняють; самооцінки учасником психологічного опитування (респондентом) особистісного рівня виконання сімейних ролей за інтелектуально-світоглядним, морально-психологічним, інтимно-сексуальним, матеріально-фінансовим та господарським чинниками; оцінки учасником психологічного опитування (респондентом) рівня виконання сімейних ролей своїм шлюбним партнером. Також ця методика дозволяє з’ясувати відповідність виконання шлюбними партнерами сімейних ролей їх взаємним очікуванням і запобігти виникненню сімейних конфліктів.

Маємо надію, що досягнення наукової школи «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя» будуть сприяти розвитку психології сім’ї та допомагати сімейним консультантам відновлювати гармонійні сімейні стосунки.