Співпраця кафедри психології та педагогіки з міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

4 жовтня 2021 року відбулася зустріч завідувача кафедри психології та педагогіки професора Потапчука Євгена Михайловича з Любецькою Мар’яною Миколаївною – керівником Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Було обговорено кілька важливих питань, які стосуються спільних напрямків роботи, а також підготовки здобувачів вищої освіти магістерського рівня та ступеня доктора філософії спеціальності 053 «Психологія» Хмельницького національного університету.

Зважаючи на те, що в Центрі працюють практичні психологи, зокрема й наші випускники, завідуючому кафедри було цікаво почути відгуки про їхню роботу та проблемні питання. Мар’яна Миколаївна надала позитивні відгуки про роботу випускників і поділилася думками щодо особливостей роботи фахівців з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також було обговорено проблемні моменти, пов’язані з телефонним консультуванням. Адже при центрі функціонує «Телефон довіри 15-50».

Євген Михайлович розповів про новітні розробки кафедри психології та педагогіки і подарував Центру довідники сімейного психолога. Спільні інтереси спонукали до обговорення можливих напрямів співпраці щодо психологічної просвіти вчителів шкіл з питань підготовки молоді до сімейного життя та формування здорового способу життя.

Керівник Центру погодилася виступати в ролі Стейкхолдера і акцентувала увагу на необхідності відображення в робочих програмах підготовки здобувачів вищої освіти тем, пов’язаних з подоланням проблеми домашнього насильства, розв’язання сімейних конфліктів, а також виховання дітей, особливо підліткового та юнацького віку. Крім того, у контексті впливу складних життєвих обставин на самопочуття членів сім’ї нагальною є потреба у системному вивчені здобувачами сім’ї як суб’єкта збереження психічного здоров’я її членів.

Загалом такі зустрічі сприяють ефективній співпраці фахівців щодо якісної підготовки здобувачів вищої освіти магістерського рівня та ступеня доктора філософії спеціальності 053 «Психологія» Хмельницького національного університету.

Кафедра психології та педагогіки