Старший викладач кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету Дарія Карпова успішно пройшла міжнародне стажування у польському виші

З 11 жовтня 2021 року по 26 січня 2022 року старший викладач кафедри психології та педагогіки, доктор філософії з психології Дарія Карпова пройшла стажування за програмою «Інновації в освіті. Інноваційні технології викладання фахових дисциплін» у Вищій технічній школі в Катовіце (кафедра суспільних наук). Метою науково-педагогічного стажування було удосконалення та поглиблення спеціальних фахових компетентностей у галузі соціально-поведінкових дисциплін, опанування інноваційними технологіями під час викладання фахових дисциплін.

Обсяг підвищення кваліфікації (стажування) – 6 кредитів ЄКТС (180 годин). Програма стажування включала чотири модулі: Організація та навчально-методичне забезпечення навчального процесу у вищій школі (досвід Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach); Інноваційні підходи до організації навчально-методичного та технічного забезпечення освітнього процесу в навчальних закладах Європейського Союзу; Наука як основа освітнього процесу. Публікації в журналах міжнародних наукометричних баз: теорія та практика; Організація викладання фахових дисциплін. Підсумкова тека.

На засіданні кафедри Дарія Карпова поділилася враженнями від міжнародного стажування та отриманими результатами, які вона вже почала впроваджувати на рідній кафедрі. За час стажування вона отримала можливість не тільки ознайомитися з організацією та навчально-методичним забезпеченням навчального процесу польської вищої школи, а й поглибила знання та набула професійні навички використання інноваційних технологій в освітньому процесі, зокрема при вивченні досвіду проведення занять з медичної психології, занять гуманітарної освіти (міжособистісне спілкування), гуманітарних занять (стрес і соціальне функціонування людини). Загалом вона:

– отримала корисний досвід викладання навчальних дисциплін на кафедрі суспільних наук, який використала для удосконалення робочої програми з дисципліни «Робота психолога з сім’єю»;

– розробила індивідуальний проєкт з методики викладання дисципліни «Робота психолога з сім’єю»: пакет тестових завдань для студентів 3-го курсу, презентацію до теми навчальної дисципліни «Підготовка молоді до сімейного життя як психологічна проблема»;

– отримала досвід підготовки до участі в науково-методичному семінарі «Практика викладання фахових дисциплін в університетах Європейського Союзу» (25 січня 2022 р., Вища школа управління і адміністрації в Ополє, Польща), для якого розробила наукове есе на тему «Закономірності створення щасливої сім’ї»;

– отримала досвід підготовки матеріалів до 3-ої Міжнародної наукової конференції «Роль науки та освіти в забезпеченні сталого розвитку» (20-21 січня 2022 р.). За темою стажування опубліковано тези на тему «Заклад вищої освіти як суб’єкт формування уявлень про сімейні ролі у студентської молоді»;

– у співавторстві підготовила наукову статтю на актуальну тему «Робота психолога в умовах дистанційного навчання» для журналу Scopus.

За результатами міжнародного стажування Дарія Карпова отримала корисні знання та сертифікати про проходження науково-педагогічного стажування, учасника Міжнародної наукової конференції, учасника науково-методичного семінару, а також електронну версію колективної монографії, в якій є підрозділ під її авторством.