Перейти до вмісту

Стажування за кордоном

З 21 по 26 серпня 2022р. у м. Лешно, Польща науково-педагогічні працівники кафедри психології та педагогіки  Хмельницького національного університету, Таїсія Комар, Олена Кулешова, Людмила Міхеєва, Лариса Подкоритова, Алла Руденок, Зінаїда Антонова, Олена Петяк проходили підвищення кваліфікації за програмою «In search of truth and humanity on the age of war» – Leszczyńskie Center of Positive Psychotherapy (LCPP), Centre of Positive Psychotherapy in Katowice (KCPP) у співпраці з International Medical Corps (США), 21.08.2022 р. – 26.08.2022 р. 

Міжнародне підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри психології та педагогіки і здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія

З 18 по 22 липня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри психології та педагогіки  Хмельницького національного університету Зінаїда Антонова, Олена Кулешова, Людмила Міхеєва, Лариса Подкоритова, Алла Руденок та здобувачі другого рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія Альона Фірстова і Сніжана Бриндзак в рамках програми Erasmus+ проходили стажування в університеті імені Грегора Менделя (м. Брно, Чеська Республіка). 

З 14 лютого по 21 лютого 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри психології та педагогіки Комар Т.В., Антонова З.О., Василенко О.М., Гаврилькевич В.К., Ігумнова О.Б., Петяк О.В., Подкоритова Л.О., Сургунд Н.А., Кулешова О.В., Руденок А.І., Ханецька Н.В. та здобувачі третього рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія Перерва Є.Г. і Худяков В.Л. пройшли міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні», що проводилося Науково-дослідним Інститутом Люблінського науково-технологічного парку (м. Люблін, Польща) та IESF «Міжнародна фундація науковців та освітян» (м. Київ, Україна).

Метою підвищення кваліфікації стало розширення світоглядної інформації про академічну доброчесність та подальше пропагування етичних принципів та законодавчо закріплених правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання, провадження наукової (творчої) та управлінської діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Програма підвищення кваліфікації становила 45 годин (1,5 кредитів ECTS), з них: 12 годин – лекцій, 20 годин – практичних занять, 13 годин – самостійне навчання.

Одержані під час проходження підвищення кваліфікації знання та навички стали досить корисними для викладачів кафедри при керівництві психолого-педагогічними дослідженнями здобувачів (рефератів, курсових робіт, кваліфікаційних робіт) та при викладанні навчальних дисциплін, зокрема: «Основи психолого-педагогічних досліджень», «Методологія та організація наукових досліджень», «Методологія дисертаційного дослідження з психології» тощо. А здобувачам третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія отримані знання необхідні при написанні дисертаційних досліджень.

За результатами проходження міжнародного підвищення кваліфікації науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі третього рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія отримали корисні знання, навички дотримання академічної доброчесності.

Стажування за програмою «Інновації в освіті. Інноваційні технології викладання фахових дисциплін»

У 2021-2022 роках за кордоном проходить стажування Карпова Д.Є. за програмою «Інновації в освіті. Інноваційні технології викладання фахових дисциплін» в Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach (Республіка Польща), яке включало участь в роботі 3-ої Міжнародної наукової конференції «Роль науки та освіти в забезпеченні сталого розвитку» (20-21 січня 2022 р.), участь в науково-методичному семінарі «Практика викладання фахових дисциплін в університетах Європейського Союзу» (25 січня 2022 р., Вища школа управління і адміністрації в Ополє, Польща) та публікацію наукових здобутків у колективній монографії.

Досвід підвищення кваліфікації в європейських закладах вищої освіти викладачів кафедри психології та педагогіки

В народі кажуть, що не існує меж до самовдосконалення, і викладачі кафедри психології та педагогіки є гарним прикладом цього. Адже вони постійно працюють над власним професійним розвитком та вдосконаленням, беручи участь у міжнародних конференціях та програмах стажування у відомих європейських закладах вищої освіти. Першими «ластівками», які взяли участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні наукові дослідження та розробки: теоретична цінність та практичні результати», що відбулась в березні 2016 року у Братиславі (Словаччина) стали кандидати психологічних наук, доценти кафедри психології та педагогіки Кулешова О.В. та Сиско Н.М. В рамках конференції вони також мали змогу ознайомитися з особливостями використання інноваційних методів та підходів в освіті в Академічному товаристві Міхала Балудянського: прослухали лекцію Міхала Вархоли «Інноваційні підходи та методи в європейській освіті», вивчали європейський досвід з удосконалення освітнього процесу.

Проте доценти кафедри Кулешова О.В. та Сиско Н.М. вирішили не зупинятися на досягнутому і в квітні 2016 року пройшли стажування в Празькому інституті підвищення кваліфікації м. Прага (Чеська республіка). Відповідно до програми стажування доценти кафедри познайомилися з особливостями публікаційної та проєктної діяльності в країнах Євросоюзу.

Далі естафету з проходження стажування в закордонних закладах вищої освіти перейняли й інші викладачі кафедри психології та педагогіки. Так, згідно з офіційним запрошенням TEMPUS 4 кандидат психологічних наук, доцент кафедри Попелюшко Р.П. в червні 2016 року пройшов стажування у Stiftung Universität Hildesheim м. Хіндельсхайм (Німеччина), під час якого ознайомився з особливостями впровадження інклюзивних методів та технологій у школах Didrik-Pining та St. Ansgar, взяв активну участь у конференції «Різноманіття» Інституту Педагогіки та презентував власне наукове дослідження на засіданні аспірантів, які проходили це стажування.

Наступним кроком у підвищенні кваліфікації та професійної майстерності викладачів кафедри психології та педагогіки стало стажування доцентів кафедри Василенко О.М., Бернадської Л.В. та професора кафедри Комар Т.В. у Празькому інституті підвищення кваліфікації, м. Прага (Чеська республіка) в липні 2016 року. Викладачі кафедри взяли активну участь у програмі підвищення кваліфікації «Публікаційна та проєктна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики», ознайомилися з особливостями публікацій наукових статей в європейських журналах, що індексуються в наукометричних базах Scopus та Web of Science, а також вивчали досвід управління міжнародними проєктами у закладах вищої освіти.

В серпні 2016 р. кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки Ханецька Н.В. взяла участь в міжнародному семінарі для тренерів Позитивної психотерапії (ITS), який проходив у Вісбаденській академії психотерапії (WIAP). Під час проходження семінару доцент Ханецька Н.В. мала змогу познайомитися з емпіричними даними ефективності психодинамичної психотерапії (professor Falk Leichsenring), спробувати на собі ефективні техніки усвідомленості (Mindfulness) (Sara Schneider), пофілософствувати про наративну етику та застосування притч з prof. Karen Joisten.

Надалі проходження стажування в закордонних закладах вищої освіти викладачів кафедри психології та педагогіки відбувалося в 2019 році у Вищій школі міжнародних відносин та соціальних комунікацій (м. Хелм, Республіка Польща). Викладачі кафедри (Гомонюк О. М., Потапчук Є. М., Афанасенко В. І., Посвістак О. А., Антонова З. О.) згідно з програмою стажування ознайомилися з організацією дидактичного та наукового процесу в Польщі, з планами навчання, змістом програм, використанням технічних ресурсів під час викладання та напрямками наукових досліджень.

Набутий досвід використовується викладачами в професійній діяльності та сприяє не лише їхньому саморозвитку, але й розвитку та професійній підготовці їхніх студентів-психологів!!!

Перейти до вмісту