01-07 вересня 2021 року студенти І курсу спеціальності 053 Психологія проходили соціально-психологічну практику, метою якої є оволодіння вміннями адаптації до освітнього процесу та входження до професії; вироблення професійно-орієнтованих навичок міжособистісної взаємодії, вміння працювати в команді; формування образу майбутнього фахівця, використовуючи загальні теоретико-методичні та етичні принципи професії психолога.
Наші студенти-першокурсники поділилися своїми враженнями…
За період практики ми всі вийшли із умовної зони комфорту і почали активну роботу над собою, напочатку тренінгу в усіх були помітніа тривожність і переживання. Всі ми розуміли, що перед нами зовсім різні люди, з різними темпераментами, страхами і переживаннями. Ми разом узгодили і прописали певні правила (принципи), які будуть присутні на кожному тренінгу – це додало нам впевненості. Перейшовши до практики знайомства в кожному був помітний бар’єр усередині, який не давав можливості дослівно виразити свої думки, але, дотримуючись правил толерантності і вміння приймати людину такою, якою вона є, ми з розумінням ставились до цього. Розпочалась робота з розповіді про себе, а, точніше, про своє ім‘я, було цікаво слухати кожного, тим самим тренувати в собі вміння та навички слухання.
Не менш цікавим для нас було завдання, сутність якого полягала в виражені своїх почуттів до людини і вибудовуванні комфортних меж між нами, потрібно було пройти біля кожного і показати те, що ми відчуваємо до конкретної людини. Наступного дня напруга була помітно меншою і ми одразу стали до нових цікавих практик (ігор) на довіру і паралельно відповідали на анонімні запитання, тим самим, спробували себе в ролі психолога, який вирішує проблеми. Завдяки партнерській взаємодії без проблем проходили з заплющеними очима через перешкоди.
Захоплено розповідали про себе від імені предметів, які завжди з нами-це дало змогу задатись питанням «Який я? Ким я є?». Будували діалог з партнером в різних позиціях, визначали зручну дистанцію між нами і вчились працювати з свідомим та несвідомим своєї психіки у вигляді гри «відчути присутність людини позаду тебе» .
Впевнено можу сказати, що тренінги і практики допомогли нам з одногрупниками глибше поринути в стан рефлексії, задатись питанням «Що я відчуваю зараз?», вибудовувати комфортні межі, надавати значення деталям та вміти правильно працювати в колективі. Ми, дійсно, зблизились, набули неймовірного досвіду, який знадобиться нам в соціальному житті.
Матеріал підготувала студентка групи ПП-21-1 Стаднік Владислава