Перейти до вмісту

Тренінг емоційного вигорання від кафедри психології та педагогіки та психологічної служби університету

 6 жовтня і 28 вересня 2021 року на онлайн-платформі Zoom було проведено тренінг “Профілактика емоційного вигорання”, який розробили доцентка кафедри психології та педагогіки ХНУ Лариса Подкоритова та здобувачка освітньо-професійної програми «Психологія» другого (магістерського) рівня Катерина Максимчук за сприяння Психологічної служби університету в особі доцентки кафедри психології та педагогіки Наталії Берегової.

28 вересня тренінг було проведено для здобувачів освітньо-професійної програми «Комп’ютерна інженерія та програмування» другого (магістерського) рівня, організований за сприяння доцентки кафедри комп’ютерної інженерії Єлизавети Гнатчук. На тренінгу також були присутні і здобувачі освітньо-професійних програм «Комп’ютерна інженерія та програмування», «Інформаційні системи та технології» першого (бакалаврського) рівня. Онлайн формат події дав можливість поділитись корисною інформацією із великою кількістю учасників – тренінг відвідали 39 осіб.

6 жовтня тренінг було проведено для усіх зацікавлених, і до нього долучились здобувачі вищої освіти різних спеціальностей та освітніх рівнів, а також викладачі нашого університету.

Запропонована тема виявилася доречною та цікавою. У рамках заходу була прочитана міні-лекція, розроблена за матеріалами просвітницької лекції доцента кафедри психології та педагогіки ХНУ В’ячеслава Гаврилькевича, про зміст емоційного вигорання, його ознаки та стадії. Так молоді фахівці ознайомилися зі станами, що передують емоційному вигоранню та безпосередньою причиною його виникнення, що в майбутньому дозволить більш усвідомлено розпоряджатися власними внутрішніми та зовнішніми ресурсами.

Після теоретичної частини учасники дізнались про балансну модель Н. Пезешкіана. За допомогою цього інструменту вони змогли самостійно визначити звідки черпають енергію та де її віддають забагато. Учасники могли поділитись власними способами відновлення та перейняти досвід інших в рамках мозкового штурму, націленого на виявлення та пошук персональних способів профілактики емоційного вигорання.

Слухачів також ознайомили з низкою навичок психологічного відновлення, які запобігають стану виснаження, а за ним й емоційного вигорання, серед яких: заохочення позитивної діяльності, управління стресовими реакціями, конструктивне мислення, вирішення проблем, соціальна підтримка.

Проведений тренінг надав як теоретичні відомості так і деякі практичні навички, щодо розпізнавання і попередження емоційного вигорання, що дозволить їм більш усвідомлено розпоряджатися власними внутрішніми та зовнішніми ресурсами.

Ведучі, учасники та учасниці тренінгу “Профілактика емоційного вигорання” 28 вересня

Ведучі, учасники та учасниці тренінгу “Профілактика емоційного вигорання” 6 жовтня

Симптоми емоційного вигорання