07 лютого 2022 р. завідувач кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, доктор психологічних наук, професор Євген Потапчук взяв участь у програмі «З перших уст» Телеканалу Перший Подільський. Розмова стосувалася надзвичайно актуальної та важливої теми «Відповідальне батьківство». Актуальність обумовлюється насамперед тим, що жодна інституція у нашій країні системно не готує молодь до сімейно-шлюбного життя загалом та до відповідального батьківства зокрема.
Варто зазначити, що викладачі кафедри психології та педагогіки активно цікавляться та приймають участь у житті нашого міста та регіону, прагнуть ділитися знаннями психології, які є важливими життя і діяльності громадян. Тому не випадково їх часто запрошують до співпраці колеги та журналісти, особливо коли мова йде про пошук шляхів подолання тих чи інших психологічних проблем.
Євген Михайлович майже годину спілкувався в прямому ефірі з ведучою Людмилою Покась з приводу сімейно-шлюбного життя, зокрема, психологічних закономірностей вибору шлюбного партнера, організації сімейного життя та виховання дітей. Охарактеризував стадії відповідального батьківства: планування та народження дітей, виховання та розвиток дітей, підтримання гармонійних родинних стосунків.
Водночас він звернув увагу, що батьківські ролі можуть бути різними: позитивними, які мають важливе значення для гармонійного виховання дітей (друг, гід, естет, мотиватор, порадник, слухач, співрозмовник, спортсмен, розрадник і негативними, які можуть бути небезпечними для розвитку особистості дитини (грубіян, ігроман, ледар, ревнивець, садист, цинік та ін.). Звідси особливої актуальності набуває необхідність у підготовці молоді до відповідального батьківства, здатність батьків ефективно реалізовувати виховну функцію та формувати здорову особистість дитини. Зважаючи на сказане, Євген Михайлович дав корисні поради батькам щодо реалізації мудрої моделі батьківської поведінки та підкреслив необхідність у проведенні системної психологічної просвіти батьків з питань формування здорової особистості.
Кафедра психології та педагогіки