З 21 по 26 серпня у м. Лешно, Польща відбулась Міжнародна науково-практична конференція «У пошуках правди та людяності в епоху війни», що відбулась як гуманітарний проєкт підтримки від WAPP (WSPA), Українського інституту позитивної психотерапії (UIPP), центру позитивної психотерапії в Катовіцах (KCPP) та Лешно (LCPP) у співпраці з International Medical Corp (США). Співорганізатором цієї конференції виступила також кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету.
На заході кафедру представляли проф. Таїсія Комар, доц. Зінаїда Антонова, доц. Олена Кулешова, доц. Людмила Міхеєва, доц. Олена Петяк, доц. Лариса Подкоритова, доц. Алла Руденок, доц. Наталія Ханецька, а також здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня Наталія Нахаріза.
Міжнародне підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри психології та педагогіки і здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія
З 18 по 22 липня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету Зінаїда Антонова, Олена Кулешова, Людмила Міхеєва, Лариса Подкоритова, Алла Руденок та здобувачі другого рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія Альона Фірстова і Сніжана Бриндзак в рамках програми Erasmus+ проходили стажування в університеті імені Грегора Менделя (м. Брно, Чеська Республіка).
30-31 липня 2022 року в місті Рига (Латвія) відбулася Міжнародна наукова конференція ««The role of psychology and pedagogy in the spiritual development of modern society»», у якій взяла участь доктор філософії в галузі психології, Олена Петяк.
13-15 грудня 2021 року в місті Амстердам (Нідерланди) відбулася ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Perspective of science and practice» , у якій взяли участь кандидат психологічних наук, доцент Олена Кулешова та магістр психології Ірина Васильєва.
Доктор психологічних наук, професор Комар Таїсія Василівна та студентка магістер психології Криворучко Ірина Яківна прийняли участь у XIV Міжнародно-науковій конференції «Theoretical and practical foundations of science» , яка відбулася 20-22 грудня 2021 року місті Рим (Італія).
4-6 листопада 2021 року відбулася міжнародна онлайн-конференція на тему «Психологія кризових станів: наука і практика» у якій прийняли участь викладачі кафедри психології та педагогіки та студенти першого, другого та третього рівнів вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія».
Інтенсивно реалізується науковий потенціал викладачів кафедри публікаціями статей у виданнях, які входять до наукометричних баз Web of Science та Scopus (Потапчук Є.М., Василенко О.М., Комар Т.В., Кулешова О.В., Міхеєва Л.В., Афанасенко В.І., Посвістак О. А., Руденок А.І., Антонова З.О., Петяк О.В.).
У період 2019-2021 рр. викладачами кафедри психології і педагогіки та студентами (Повстюк О., Хоптяна О., Захарченко А., Дуднік К., Атаманюк А., Шпица А., Мазуренко О.М., Максимчук К., Главацька Н., Гуляк І.) взяли участь у біля 30-ти закордонних конференціях, які охоплюють різні куточки світу: Великобританія, США, Італія, Канада, Аргентина, Франція, Польща, Румунія, Грузія, Литва, Латвія, Німеччина, Турція, Словацька Республіка, Чехія.
Розширюються сфери наукових інтересів, географія та професійні напрямки науково-практичних конференцій викладачів кафедри психології і педагогіки. Викладачі беруть участь у науково-практичних конференціях з символдрами «Сексуальність та сімейні взаємини у сучасному світі» (Антонова З.О., Левицька Т.Л, м. Кишинів, Молдова, 2019), гуманної педагогіки «Міжнародні педагогічні читання» (Гаврилькевич В.К., Подкоритова Л.О., Крук С.Л., м.Ріга, Латвія, 2019), у Світовому конгресі з позитивної транскультуральної психотерапії (Ханецька Н.В., м. Кемер, Турція, 2019), у Міжнародній науковій конференції зі здоров’я та добробуту людини (проф. Комар Т.В, доц. Афанасенко В.І., м. Люблін, Польща, 2020).
У 2019 р. доцент кафедри Ханецька Н.В., що активно розвивається та постійно підвищуючи кваліфікацію у напрямі позитивної психотерапії, отримала диплом тренера у напрямку Позитивної психотерапії.
Закордонне стажування стає традицією підвищення кваліфікації викладачами кафедри психології та педагогіки. У 2019 р. проф. Потапчук Є.М., проф. Гомонюк О.М., проф. Посвістак О.А., доц. Афанасенко В.І. та доц. Антонова З.О. пройшли стажування у Вищій школі міжнародних відносин та соціальних комунікацій у м. Хелм, Польща.
У 2017 році доцент Попелюшко Р.П. стає науковим керівником лабораторії Інклюзивної педагогіки в міжнародному науковому проекті Tempus IV «Підготовка педагогів і освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами і організаціями».
Не зупиняється вивчення викладачами кафедри іноземних мов. Курси німецької мови пройшли та отримали сертифікати доценти Ігумнова О.Б. та Подкоритова Л.О. (2017 р.). Вперше на кафедрі отримала міжнародний сертифікат володіння англійською мовою на рівні В2 (Pearson Test of English General (2017р.) Василенко О.М. У 2019 році продовжують підтверджувати високий рівень володіння англійською мовою проф. Комар Т.В., Руденок А.І. та Подкоритова Л.О. (2020 р.) (рівень В2 згідно CEER).
За період 2016-2018 рр. викладачі кафедри психології і педагогіки взяли участь у 30-ти зарубіжних науково-практичних конференціях та опублікували свої наукові розробки у зарубіжних виданнях Австрії, Англії, Білорусії, Грузії, Швейцарії, Німеччини, Словаччини, Чехії, ОАЕ, Польщі, США (проф. Потапчук Є.М., проф. Комар Т.В., Василенко О.М., Варгата О.В., Гаврилькевич В.К., Джигун Л.М., Ігумнова О.Б., Крук С.Л., Кулешова О.В., Сиско Н.М., Міхеєва Л.В., Кошонько Г.А., Попелюшко Р.П., Подкоритова Л.О., Ханецька Н. В.).
Новий етап у розвитку міжнародної діяльності кафедри психології і педагогіки розпочався у 2016 р. проєктом кафедри «Інтеграція в європейський освітянський простір», метою якого стала інтеграція кафедри психології і педагогіки у міжнародний науково-освітній простір та розширення напрямків міжнародної діяльності професорсько-викладацького складу та студентів кафедри. Основними завданнями проєкту стали: здійснення заходів спрямованих на підвищення рівня знань іноземної мови викладачами кафедри; збільшення кількості запитів та участі викладачів у закордонних конференціях, семінарах, конгресах, симпозіумах, круглих столах; публікації наукових статей викладачів та студентів кафедри у міжнародних виданнях; робота у складі редакційних колегій закордонних наукових видань; участь у програмах закордонного стажування та підвищення кваліфікації; залучення іноземних колег до наукових конференцій кафедри.
У 2016 році інтернаціоналізація кафедри спрямовується у декількох напрямах:
Залучені провідні спеціалісти Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu dr hab. Michalski Mirosław та dr. Anna K urkiewicz до участі у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференцій «Актуальні питання теорії та практики психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців», 20-21 квітня 2016 р.).
Підписується угода про наміри співпраціз Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu.
Завідувач кафедри проф. Potapchuk Yevhen, Ukraine, Doctor of Psychology представляє кафедру психології і педагогіки у редколегії журналу «European Journal of Education and Applied Psychology» / «Европейский журнал образования и прикладной психологии».
Студенти спеціальності «Практична психологія» Брезденюк А., Старостіна К., Дзізінська Л. та Ризак В. взяли участь у закордонній конференції у Білорусїї, Брестський державний університет імені А.С. Пушкіна (XI міжнародна студентська науково-практична конференція «Психологія сьогодні: погляд сучасного студента», 13 травня 2016р.).
Вперше викладачі кафедри проходять закордонне стажування: Кулешова О.В. та Сиско Н.М. в Академічному товаристві Міхала Балудянського з інноваційних методів та підходів в освіті у м. Братислава, Словаччина (березень 2016 р.) та у Празькому інституті підвищення кваліфікації по програмі підвищення кваліфікації «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики» (квітень 2016 р.).
Пройшов стажування у Stiftung Universität Hildesheim у м. Хіндельсхайм, Німеччина (червень 2016 р.). доцент Попелюшко Р.П.
Проф. кафедри Комар Т.В., Василенко О.М., Бернадська Л.В. у липні, 2016 р. взяли участь у стажуванні за програмою «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики» у Празькому інституті підвищення кваліфікації.
У серпні 2016 р. Ханецька Н. В. взяла участь у міжнародному семінарі для тренерів Позитивної психотерапії (ITS), м. Вісбаден, Німеччина.
У 2015 році отримали сертифікати з курсу англійської мови доценти кафедри Гаврилькевич В.К., Ігумнова О.Б., Кабашнюк В.О., Комар Т.В., Крук С.Л., Кулешова О.В., Левицька Т.Л., Міхеєва Л.В., Подкоритова Л.О., Попелюшко Р. П., Сиско Н.М., Ханецька Н.В.
У 2014 році викладачі кафедри отримали свідоцтва про проходження курсу «польська мова для психологів» початкового та середнього рівня у Центрі іноземних мов і освітнього консалтингу 15 викладачів кафедри, що дало можливість публікуватися у наукових виданнях Республіки Польща.