В період з 11 по 27 листопада 2024 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» групи ПП-24-1, ПП-24-2 та ПП-24-3 разом з доцентом кафедри психології та педагогіки Дарією КАРПОВОЮ прослухали серію психологічних вебінарів:
– «Психологічна допомога дітям і дорослим у кризових станах», лекторка – кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної та клінічної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки, арттерапевт, практичний психолог Людмила МАГДИСЮК. Учасники вебінару дізналися про психологічні методи та методики збереження професійного здоров’я, розглянули ресурси стресостійкості особистості, а також отримали поради щодо гармонізації особистості та уникнення стресу в професійній діяльності.
– «Самовідновлення як шлях до збереження ментального здоров’я: тренінг з елементами гри», лектор – практикуюча психологиня, членкиня Ізмаїльського відділення Української асоціації сімейних психологів, членкиня та модератор Міжнародної асоціації психологів та тренерів-експертів (МАПтТЕ) Лілія АПОСТОЛАКІ. На вебінарі здобувачі розширили знання про емоційну саморегуляцію та стабілізацію, адже вміння керувати собою в будь-яких ситуаціях допомагає людині зберегти себе. Крім того, психологу необхідно розуміти власні почуття та стан, а також враховувати стан інших. Тому практичний психолог має мати у своєму арсеналі техніки (способи саморегуляції за допомогою арттерапії, дихальних та тілесних технік), які допомагають і йому, і іншим.
– «Підвищення стресостійкості через відновлення ресурсів у кризових умовах», лекторка – тренер фасилітаційних сесій з трансформації конфліктів творчими методами Ірина ДЯДЮШКІНА. Цей вебінар дав можливість першокурсникам більше зрозуміти свій психоемоційний стан, ознайомилися з дієвими техніками стабілізації та подолання гострого стресового стану, опанували техніки гармонізації психоемоційного стану та техніки трансформації життя через мотивацію та позитивне мислення. Вебінар спрямований на відновлення ресурсного стану та профілактики емоційного вигоранню.
Після завершення вебінару учасники по бажанню отримали сертифікати. Отримані знання є корисним для вивчення таких дисциплін як «Вступ до фаху» (теми: «Професійні деструкції та професійне вигоряння у роботі психолога», «Етичні засади діяльності та вимоги до особистості практичного психолога», «Особливості діяльності практичного психолога у різних соціальних сферах») та Загальна психологія (тема «Основні психічні стани, їх перебіг та класифікація») і сприятиме подальшому науковому розвитку здобувачів.
Інформація кафедри психології та педагогіки