Перейти до вмісту

Відкрита гостьова лекція секретаря ради МОН України з питань атестації наукових кадрів з психологічних наук (для аспірантів спеціальності 053 «Психологія» та їх керівників)

27.09.2024 р. здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня доктора філософії зі спеціальності 053 «Психологія» Хмельницького національного університету та викладачі кафедри психології прослухали відкриту гостьову онлайн – лекцію на тему «Методологічні проблеми в наукових дослідженнях з психології». У ролі лектора виступив завідувач кафедри психології Державного торговельно-економічного університету, доктор психологічних наук, професор Миронець Сергій Миколайович.

Зважаючи на потужні професійні та наукові здобутки Сергія Миколайовича, а також досвід його роботи секретарем ради МОН України з питань атестації наукових кадрів з психологічних наук, слухачі отримали унікальну можливість здобути цікаві та корисні знання особливостей організації та проведення наукових досліджень в галузі психології.

Лектор детально розкрив методологічні проблеми в наукових дослідженнях з психології, надав корисну інформацію про особливості виконання ОНП і підготовку дисертаційного дослідження. Далі він чітко та послідовно охарактеризував етапи виконання ОНП і підготовки дисертації на кожному році навчання в аспірантури.

Варто зазначити, що, як секретар ради МОН України з питань атестації наукових кадрів з психологічних наук, професор Миронець С.М. розкрив особливості експертизи дисертаційної роботи, а також привернув увагу на питання недопущення плагіату. При цьому детально охарактеризував види академічної відповідальності для працівників закладів освіти, а також розкрив дванадцять типів та різновидів плагіату.

Проведене заняття викликало у слухачів глибокий інтерес, допомогло усвідомити наявні методологічні проблеми в наукових дослідженнях з психології, зрозуміти алгоритм дій здобувача після вступу до аспірантури, зокрема щодо виконання індивідуального плану наукової роботи.

Щиро вдячні доктору психологічних наук, професору Миронцю Сергію Миколайовичу за цікаве заняття та корисні знання.

Кафедра психології та педагогіки