31 січня 2023 р. відбувся черговий Відкритий семінар «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти» за участю стейкхолдерів: роботодавців, експертів галузі, науково-педагогічних працівників, випускників, здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти у форматі он-лайн зустрічі.

В семінарі взяли участь:

Роботодавці: проректорка з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент Ірина ВАШЕНЯК, завідувачка кафедри психології Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти», доктор психологічних наук, професор Людмила МАТОХНЮК, завідувачка кафедри психології Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональної Академії управління персоналом», кандидат педагогічних наук, доцент Валентина ОЛІЙНИК, керівник асоціації «Всеукраїнське об’єднання крюінгових компаній», кандидат економічних наук Павло НІКІТІН.

Експерт галузі: завідувач кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор психологічних наук, професор Олександр САФІН.

Випускники: Дар’я КАРПОВА, Олена ПЕТЯК.

Здобувачі: Аліна ВОВК, Євген ПЕРЕРВА, Марина ПАВЛЕНКО.

Науково-педагогічний склад кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету.

Завідувач кафедри психології та педагогіки, гарант ОНП Психологія, доктор психологічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Євген ПОТАПЧУК презентував учасникам семінару оновлену відповідно до Стандарту вищої освіти від 22.07.2022р Освітньо-наукову програму Психологія підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія.

Завідувач кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор психологічних наук, професор, Олександр САФІН відмітив тривалу співпрацю між кафедрою психології та педагогіки Хмельницького національного університету та кафедрою психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, багаторічні зв’язки в організації конференцій, семінарів, круглих столів, наукових проєктів, наголосив на актуальності підготовки науково-педагогічних кадрів, фахівців з психології для забезпечення якісної освіти та науки.

Завідувачка кафедри психології Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти», доктор психологічних наук, професор Людмила МАТОХНЮК акцентувала увагу на співпраці наших кафедр, особливо зазначила на вдалому досвіді використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у психолого-педагогічних дослідженнях. Запропонувала гостьові лекції, спільні круглі столи для аспірантів із залученням своїх колег-здобувачів цієї ОНП Психологія.

Як голова Вінницького міського відділення Української асоціації сімейних психологів та в рамках наукової школи професора Євгена ПОТАПЧУКА професорка наголосила на організації та проведенні спільних досліджень з цієї тематики, поширенні інформації серед громадськості та наукової спільноти, проведенні психологічного консультування, навчання та інших форм співпраці.

Завідувачка кафедри психології Хмельницького інституту МАУП, кандидат педагогічних наук, доцент Олійник Валентина Василівна підкреслила надзвичайну актуальність Освітньо-наукової програми 053 Психологія. Валентина ОЛІЙНИК відмітила, що сильною стороною ОНП її спрямованість на здоров’язберігаючому напрямі як в освітній, так і в науковій складовій, а саме: наявність ОК «Теорія і практика збереження психічного здоров’я людини»; відображення науково-дослідної роботи «Стратегія і тактика самозбереження здоров’я» і медико-психологічного дослідження «Розвиток у студентської молоді мотивації до здоров’язбереження» в темах наукових досліджень аспірантів.

Проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  кандидат історичних наук, доцент Ірина ВАШЕНЯК надала рекомендації до Освітньо-наукової програми 053 Психологія, а саме, звернула увагу на розширення тематики досліджень щодо подолання стрес-факторів, пов’язаних з тривогою, реальними втратами рідних, друзів та оновлення вибіркових освітніх компонентів цього напряму.

Керівник асоціації «Всеукраїнське об’єднання крюінгових компаній» кандидат економічних наук Нікітін Павло Володимирович запропонував підписати Меморандум про співпрацю, оскільки дослідження, над якими працюють аспіранти кафедри психології та педагогіки, є надзвичайно актуальними. Павло НІКІТІН наголосив на можливості організації гостьових лекцій, навчальної практики здобувачів вищої освіти та подальшого сприяння працевлаштуванню.

Здобувачка вищої освіти третього курсу Аліна ВОВК зупинилася на аналізі унікальності Освітньо-наукової програми третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія, вказала на навчальні дисципліни програми, які найбільш допомагають у написанні наукового дослідження.

Кафедра психології та педагогіки