Відкритий семінар «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти»

18 січня 2021 р. відбувся Відкритий семінар «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти» за участю стейкхолдерів: роботодавців, експертів галузі, науково-педагогічних працівників, здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

В семінарі взяли участь:

Роботодавці: ректор ХІСТ Університету Україна, д. пед. н., професор Михайло Чайковський, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, д. пед. н., професор Інна Шоробура, завідувачка кафедри психології Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти», д. психол. наук, професор Людмила Матохнюк, завідувачка кафедри психології освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, к. психол. н., професор Тетяна Дуткевич.

Експерти галузі: завідувач кафедри психології Національного університету «Одеська юридична академія», д. психол. н., професор Василь Лефтеров, завідувач кафедри психології Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини, д. психол. н., професор Олександр Сафін.

Здобувачі: Дар’я Карпова, Олена Петяк, Діана Чорна, Юля Суходоля, Аліна Вовк.

Науково-педагогічний склад кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету.

В рамках Відкритого семінару обговорювались такі питання:

– оновлення освітньо-наукової програми Психологія третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти;

– організація підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за освітньо-науковою програмою Психологія;

– сучасні вимоги до науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти;

– компетентності та програмні результати навчання здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

– обговорення професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти».

Так, ректор ХІСТ Університету Україна, д. пед. н., професор Михайло Чайковський звернув увагу на важливість впровадження інновацій в освітньо-науковий процес задля підвищення якості освіти здобувачів PHd рівня і висловив пропозицію додати до переліку освітніх компонентів ОНП Психологія дисципліну «Інноваційні технології в освітньо-науковій діяльності».

Ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, д. пед. н., професор Інна Шоробура виступила з пропозиціями щодо удосконалення ОПН Психологія, і запропонувала уточнити мету ОНП та ввести компетентності та програмні результати навчання, що стосуються викладацької діяльності.

Завідувачка кафедри психології освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, к. психол. н., професор Тетяна Дуткевич запропонувала укласти угоду про співпрацю між Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка та Хмельницьким національним університетом.

Завідувачка кафедри психології Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти», д. психол. наук, професор Людмила Матохнюк дала позитивну оцінку якості підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за ОНП Психологія.

Завідувач кафедри психології Національного університету «Одеська юридична академія», д. психол. н., професор Василь Лефтеров виступив з пропозицією звернути увагу на необхідність відображення в ОНП науково-дослідної тематики кафедри та функціонування двох наукових шкіл: «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя», «Формування особистості як суб’єкта самотворення та самозбереження».

Здобувачі Дар’я Карпова та Олена Петяк запропонували внести зміни до змісту педагогічної практики, а саме: включити до переліку завдань практики розробку навчально-методичного комплексу дисципліни.

Інформація кафедри психології та педагогіки