Зустріч викладачів кафедри психології та педагогіки з зовнішнім стейкхолдером Матохнюк Людмилою Олександрівною

8 листопада 2021 року відбулася чергова робоча онлайн-зустріч викладачів кафедри психології та педагогіки з зовнішнім стейкхолдером – завідувачем кафедри психології Вінницької академії безперервної освіти, доктором психологічних наук, професором Матохнюк Людмилою Олександрівною. Було обговорено кілька важливих питань, які стосуються спільних напрямків роботи, а також підготовки здобувачів вищої освіти магістерського рівня та ступеня доктора філософії спеціальності 053 «Психологія» Хмельницького національного університету.

Людмила Олександрівна звернула увагу на результативну співпрацю кафедр щодо підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 053 «Психологія». Стейкхолдер зазначила, що вона, як керівник базового структурного підрозділу закладу вищої освіти, має особливу зацікавленість у підготовці докторів філософії. Нині дві представниці Вінницької академії безперервної освіти (Серга Ольга, 2018 р. та Пилявець Наталія, 2019 р.) навчаються в Хмельницькому національному університеті на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти з метою здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 053 «Психологія». Відмітила, що їй імпонує організація підготовки здобувачів ступеня доктора філософії в Хмельницькому національному університеті, їх активна наукова робота у складі наукових шкіл, зокрема: «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя» (керівник школи – доктор психологічних наук Потапчук Є. М.), «Формування особистості як суб’єкта самотворення та самозбереження» (керівник школи – доктор психологічних наук Комар Т. В.). Аспіранти досліджують актуальні проблеми сьогодення: «Формування психологічної готовності батьків до взаємодії з дітьми в період кризи підліткового віку» (О. Серга), «Когнітивні стилі як детермінанти формування самозбережувальної поведінки студентської молоді» (Н. Пилявець), набувають теоретичні знання, уміння, навички та відповідні компетентності, активно публікують результати досліджень у наукових виданнях..

Далі професор Л. Матохнюк розкрила сучасні вимоги до підготовки здобувачів вищої освіти і надала низку корисних пропозицій, зокрема: укласти угоди про співпрацю із роботодавцями та розширити бази практик відповідними установами, організаціями; заохочувати здобувачів до участі у зарубіжних вебінарах, стажуванні; в рамках угоди про співпрацю між ХНУ та Комунальним закладом вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти» організувати здобувачам можливість реалізації права на академічну мобільність; в ОК «Академічна мовна культура дослідника» для здобувачів третього (доктор філософії) рівня вищої освіти виокремити модулі «Академічне письмо» та «Академічна доброчесність».

Колектив кафедри психології та педагогіки висловлює щиру вдячність завідувачу кафедри психології Вінницької академії безперервної освіти, доктору психологічних наук, професору Матохнюк Людмилі Олександрівні за приємну та результативну співпрацю!

Кафедра психології та педагогіки