Перейти до вмісту

Зустріч викладачів кафедри психології та педагогіки з зовнішнім стейкхолдером Умеренковою Наталією Федорівною – керівником громадської організації «Жіноча сила»

 18 жовтня 2021 року відбулася робоча онлайн-зустріч викладачів кафедри психології та педагогіки з зовнішнім стейкхолдером – керівником громадської організації «Жіноча сила», науковим співробітником лабораторії психології масової комунікацій та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Умеренковою Наталією Федорівною. Було обговорено кілька важливих питань, які стосуються спільних напрямків роботи, а також підготовки здобувачів вищої освіти магістерського рівня та ступеня доктора філософії спеціальності 053 «Психологія» Хмельницького національного університету.

Наталія Федорівна розкрила проблемні питання, з якими працюють її громадська організація та наукова лабораторія, звернула увагу на важливість дослідження проблеми психологічної підтримки сімей учасників бойових та розробки психологічного інструментарію для цієї роботи. Адже команда Жіноча Сила України за всі роки війни на Сході має досвід роботи із сотнями дружин і матерів військовослужбовців. І кожна така історія демонструє взаємовплив військової служби на сім’ю та сім’ї на службу. Саме тому існує нагальна проблема у вивченні здобувачами вищої освіти основ сімейного консультування, у проведенні наукових досліджень проблемних питань, пов’язаних з цією темою.

Громадська активістка акцентувала увагу на необхідності відображення в робочих програмах підготовки здобувачів вищої освіти тем, пов’язаних з розв’язання сімейних конфліктів та подоланням сімейних криз, заручниками яких стають і сім’ї учасників бойових дій. Крім того, Наталія Федорівна розкрила перелік актуальних питань, які потребують ґрунтовної розробки, зокрема: формування психологічної готовності членів сім’ї до психологічної реабілітації та відновлення психічного здоров’я своїх членів, які були учасниками бойових дій; формування психологічної готовності шлюбних партнерів до подолання сімейних криз; розробка практичних та методичних рекомендацій для відновлення емоційного контакту батьків-учасників бойових дій з дітьми після повернення з війни та ін.

Колектив кафедри психології та педагогіки висловлює щиру вдячність Умеренковій Наталії Федорівні за приємну та результативну співпрацю, яка сприяє підвищенню якості підготовки здобувачів вищої освіти магістерського рівня та ступеня доктора філософії спеціальності 053 «Психологія».

Кафедра психології та педагогіки