Звіт здобувачів ступеня доктора філософії спеціальності 053 Психологія про виконання індивідуального навчального плану та плану наукової роботи

13 червня 2022 р. відбулося засідання кафедри психології та педагогіки, на якому здобувачі ступеня доктора філософії спеціальності 053 Психологія прозвітували про результати виконання ними індивідуального навчального плану та плану наукової роботи за період з 1 вересня 2021 року по 30 червня 2022 року, а також про проходження здобувачами другого курсу педагогічної викладацької практики на базі Хмельницького національного університету.

На початку засідання кафедри психології та педагогіки до здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі словами привітання звернувся гарант ОНП Психологія, завідувач кафедри, професор, доктор психологічних наук Євген Потапчук

Здобувачі другого року навчання Аліна Вовк, Юлія Суходоля та Валерія Бондаренко представили результати проходження педагогічної викладацької практики.

Так, зокрема, Юлія Суходоля зазначила, що під керівництвом доцента кафедри Подкоритової Л.О. підготувала та провела 5 лекційних та 5 практичних занять з мультимедійним супроводом з навчальної дисципліни «Основи самопізнання», а також виховну годину для студентів кафедри на тему: «Прийоми психологічної самодопомоги».

Аспірантка кафедри Аліна Вовк зауважила, що в межах проходження педагогічної викладацької практики: відвідала 5 лекційних занять професора Потапчука Є. М. та доцента Кулешової О. В.; підготувала і провела 6 лекційних і 6 практичних занять з мультимедійним супроводом з дисципліни «Організаційна психологія»; розробила 40 тестових завдань та 22 задачі для набуття практичних навичок здобувачами вищої освіти та провела виховну годину для студентів на тему: «Пізнай себе».

Виступи аспірантів третього курсу навчання Діани Чорної та Наталії Пилявець продемонстрували високий рівень виконання ними індивідуальних планів роботи над дисертаційними дослідженнями. Так, зокрема, Діана Чорна та Наталія Пилявець крім опублікованих праць за темами своїх досліджень активно брали участь у різних формах підвищення кваліфікації, а саме: Наталія Пилявець взяла участь у міжнародному проєкті «Мамина школа» за темами «Психологічна допомога сім’ям, які виховують дітей з глибоким порушенням зору. Корекція мовних порушень у дітей із зоровою депривацією», а Діана Чорна пройшла навчання за програмою підвищення кваліфікації асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти, які працюють в середній та старшій школі.

Своїми досягненнями та результатами роботи над дисертаційними дослідженнями поділилися аспірантки четвертого курсу навчання Антоніна Мельничук та Ольга Серга, які інформували щодо опублікування праць у фахових виданнях, включених до переліку, затвердженого МОН України, а також у міжнародних виданнях та в збірниках матеріалів наукових конференцій. Загалом аспірантки четвертого курсу продемонстрували високий рівень виконання індивідуальних наукових планів, що може слугувати гарним прикладом для наслідування аспірантам молодших курсів.

Аспіранти першого курсу навчання також продемонстрували результати своєї роботи над дисертаційними дослідженнями. Крім публікацій апробаційного характеру за темами своїх дисертацій вони активно займалися підвищенням кваліфікації, а саме: Перерва Є.Г. та Худяков В.Л. пройшли міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні», що проводилося Науково-дослідним Інститутом Люблінського науково-технологічного парку (м. Люблін, Польща) та IESF «Міжнародна фундація науковців та освітян» (м. Київ, Україна).

Загалом звіт здобувачів ступеня доктора філософії спеціальності 053 Психологія про результати виконання ними індивідуальних планів роботи над дисертаціями за період з 1 вересня 2021 року по 30 червня 2022 року показав, що вони старанно виконують вимоги освітньо-наукової програми, набувають необхідних теоретичних знань, умінь, навичок і відповідних компетентностей.

На завершення засідання викладачі кафедри психології та педагогіки надали аспірантам корисні поради щодо підготовки дисертаційних досліджень, а також щодо особливостей оприлюднення наукових досягнень у міжнародних та вітчизняних наукових журналах.

Інформація кафедри психології та педагогіки